Czy 28 sierpnia to niedziela handlowa? Czy sklepy są dziś otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

Gdzie dziś zrobimy zakupy? Które sklepy będą otwarte? Czy 28 sierpnia to niedziela handlowa? Dzisiaj mamy "wyjątkową niedzielę" - na zakupy będziemy mogli pójść nie tylko do małych sklepów osiedlowych, ale też do tych wielkopowierzchniowych. Otwarte będą również centra handlowe.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od 2018 roku. Na początku niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. Przepisy były jednak co roku zaostrzane. W efekcie na 2022 rok przypada łącznie zaledwie siedem niedziel handlowych.

Czy 28 sierpnia to niedziela handlowa? Czy sklepy są dziś otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

28 sierpnia to niedziela handlowa. Dziś otwarte będą wszystkie sklepy - zarówno te wielkopowierzchniowe, jak i małe sklepy osiedlowe, a także centra handlowe. Zakupy będzie można robić bez ograniczeń. 28 sierpnia to niedziela handlowa z powodu zbliżającego się roku szkolnego, przez który ruch w sklepach pod koniec sierpnia jest większy.

Marlena Maląg Okrągły stół z przedstawicielami branży handlowej. Tematem zakaz handlu

Zakaz handlu w niedziele. Rząd uszczelnił przepisy

Od 1 lutego 2022 r. w niedziele niehandlowe mogą działać tylko sklepy o statusie placówki pocztowej, które wykażą jednocześnie, że z tego tytułu osiągają co najmniej 40 proc. przychodów.

Interesuje Cię handel i zakupy? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zakupy (zdjęcie ilustracyjne) Polacy masowo ruszą do sklepów przez brak CO2? "Obawiamy się paniki"

Kiedy następna niedziela handlowa? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe w 2022 roku określono ustawowo. Ich terminy związane są z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach, jak święta oraz zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego. Pozostałe dwie niedziele handlowe w 2022 roku przypadają na grudzień. To:

  • 11 grudnia 2022 r. oraz
  • 18 grudnia 2022 r.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Na co Polacy wydają najwięcej pieniędzy? Czy ceny zaczynają spadać? Pytamy ekspertkę
Więcej o: