Polska Grupa Górnicza będzie sprzedawać także miał. Są kolejne punkty odbioru [LISTA]

Miał węglowy jest już dostępny w ofercie sklepów Polskiej Grupy Górniczej. Zwiększono także ilość punktów odbioru węgla. W sumie surowiec można już zamówić do 23 powiatów. Zmiany te są odpowiedzą na rekordowy popyt na węgiel od PGG. W sumie od początku roku spółka sprzedała już 900 tys. ton węgla do gospodarstw domowych.

Rosyjska napaść na Ukrainę i odpowiedź Zachodu na agresję wojsk Putina sankcjami, które uderzyły m.in. w import rosyjskiego węgla, wyraźnie wpłynęły na cenę tego surowca. Od marca opał we w miarę przystępnych cenach można kupić w zasadzie tylko w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej.

Zobacz wideo Co rząd powinien zrobić by obniżyć ceny węgla na rynku? Pytamy posłankę Hennig-Kloskę

Polska Grupa Górnicza. Kolejne punkty odbioru węgla

Popyt na węgiel w sklepach PGG jest na tyle duży, że spółka zdecydowała się wprowadzić usługę transportu i wydawania węgla w punktach w całej Polsce. Pomysł ten przygotowywany był od czerwca, gdy rozpoczęto poszukiwania partnerów do jego realizacji. 30 sierpnia sieć Kwalifikowanych Dostawców Węglowych (KDW) oficjalnie ruszyła.    

1 września Polska Grupa Górnicza poinformowała, że w sumie KDW obejmuje już ośmiu dostawców węgla, którzy obsłużą 23 powiaty. Poniżej lista dostawców i obsługiwanych przez nich powiatów: 

  • GS Garadeja (powiaty: iławski, ostródzki) 
  • Chempak (powiaty: wielicki, bocheński, brzeski) 
  • Karbanex (powiaty: konecki, włoszczowski, jędrzejowski) 
  • Heops (powiaty: elbląski, braniewski, lidzbarski, bartoszycki) 
  • Admet (powiaty: miechowski, proszwicki) 
  • Panmar (powiaty: sanocki, leski, bieszczadzki) 
  • Ant-Pol (powiaty: czułchowski, chojnicki) 
  • Agro-Bud (powiaty: łowicki, skierniewicki, rawski)
Sieć będzie systematycznie rozbudowywana o kolejne województwa i powiaty. Docelowo dostawcy PGG S.A. będą działać na terenie całego kraju

- przekazała spółka.   

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Polska Grupa Górnicza będzie sprzedawać miał

Dotychczas w sklepie można było kupić węgiel Ekogroszek czy Orzech. Od 1 września oferta ta zostanie powiększona także o miał węglowy. "Ma wielu zwolenników, nie tylko w ogrodnictwie, ciepłownictwie, ale i wśród gospodarstw domowych" - wyjaśnia wprowadzenie nowego węgla do oferty PGG.  

Polska Grupa Górnicza tłumaczy, że miał węglowy to stosunkowo tani środek grzewczy o dobrej wartości opałowej. Można mieszać go z węglem o grubszym uziarnieniu, co pozwala  podnieść kaloryczności opału. Spółka przypomina, że ważne jest stosowanie tego produktu w urządzeniach przystosowanych do spalania miałów. Informacje o tym można znaleźć w instrukcji kotła.  

Polska Grupa Górnicza z rekordowym zainteresowaniem

Nowości wprowadzone przez Polską Grupę Górniczą od razu zostały docenione przez konsumentów. W czwartek 1 września do sprzedaży skierowano ponad 50 tys. ton węgla i zanotowano prawie 20 tys. transakcji. Od początku roku w PGG zaopatrzyło się już ponad 226 tys. klientów, kupując ponad 900 tys. ton węgla.

Więcej o: