Co można kupić w sklepie Rydzyka? Mąkę za 60 zł, która zwykle kosztuje 11 zł mniej

Drożyzna odbiła się także na sklep fundacji, która jest powiązana z Tadeuszem Rydzykiem. Za kilogram mąki kasztanowej trzeba zapłacić prawie 60 złotych. Ceny u redemptorysty są często kilka złotych droższe, niż w innych sklepach ze zdrową żywnością.

Sklep Fundacji Nasza Przyszłość (splendor24.pl) jest powiązany z działalnością Tadeusza Rydzyka. Można w nim nabyć najróżniejsze produkty - od dewocjonaliów po produkty spożywcze. Jak sprawdził "Fakt", w niecały rok ceny niektórych rzeczy wzrosły o prawie 10 złotych. 

Zobacz wideo Kamiński: skoro są pieniądze dla Ojca Dyrektora, to dlaczego nie ma dla nauczycieli?

Inflacja dopadła też sklep fundacji powiązanej z Tadeuszem Rydzykiem. Niektóre produkty drożej o 11 złotych

Inflacja dotknęła także sklep fundacji. Jesienią 2021 roku mąka z kasztanów jadalnych kosztowała 51 złotych za kilogram. Teraz za ten sam produkt, który zastępuje mąkę pszenną, należy zapłacić 57,80 złotych za kilogram. Produkt sprzedawany jest jednak w półkilogramowych opakowaniach za 28,90 złotych. Jak się okazuje, w innych sklepach ze zdrową żywnością mąka kasztanowa kosztuje już tylko 46,40 złotych za kilogram. Klienci sklepu przepłacają więc nawet 11,4 złotych. 

Inna mąka - tym razem orkiszowa typu 650 - kosztuje w sklepie fundacji 16,50 złotych za kilogram i jest droższa o niemal dwa złote w porównaniu do cen sprzed dwóch lat. Także w przypadku tego produktu jest to drożej o nawet 6,51 złotych w porównaniu do innych sklepów. 

Poza tym w sklepie znajdują się dewocjonalia. Figurka Matki Bożej Fatimskiej, której płaszcz zmienia kolor w zależności od pogody, kosztuje 64,90 złotych. Tańszy jest kubek z wizerunkiem papieża Jana Pawła II, za który należy zapłacić 19,95 złotych. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W Chełmnie ruszyło zbieranie wniosków na zakup taniego węgla. Czy wystarczy go dla wszystkich?Dodatek węglowy nie dla ciebie, jeśli kupiłeś węgiel w cenie gwarantowanej

Dodatkowo klienci mogą kupić "bransoletkę obrońców życia" za 29,90 złotych czy pachnący różaniec z Fatimy za 12 złotych. Można też nabyć poduszki (30x30 centymetrów) za 44,90 złotych - do wyboruj jest "św. Rodzina", "Anioł Stróż z dziećmi" czy "Pan Jezus z dziećmi". 

Zgodnie z opisem strony, Fundacja Nasza Przyszłość zajmuje się edukacją i krzewieniem kultury katolickiej. Jest to druga z fundacji powiązana z Tadeuszem Rydzykiem. W 2018 roku była ona finansowana głównie z darowizn w ramach 1 proc. przekazywanych od zwolenników redemptorysty.

Berlin nocą (zdjęcie ilustracyjne)Kryzys energetyczny w Niemczech. Berlin w nocy gaśnie [WIDEO]

Więcej o: