Co można kupić w sklepie Rydzyka? Mąkę za 60 zł, która zwykle kosztuje 11 zł mniej

Drożyzna odbiła się także na sklep fundacji, która jest powiązana z Tadeuszem Rydzykiem. Za kilogram mąki kasztanowej trzeba zapłacić prawie 60 złotych. Ceny u redemptorysty są często kilka złotych droższe, niż w innych sklepach ze zdrową żywnością.

Sklep Fundacji Nasza Przyszłość (splendor24.pl) jest powiązany z działalnością Tadeusza Rydzyka. Można w nim nabyć najróżniejsze produkty - od dewocjonaliów po produkty spożywcze. Jak sprawdził "Fakt", w niecały rok ceny niektórych rzeczy wzrosły o prawie 10 złotych. 

Zobacz wideo Kamiński: skoro są pieniądze dla Ojca Dyrektora, to dlaczego nie ma dla nauczycieli?

Inflacja dopadła też sklep fundacji powiązanej z Tadeuszem Rydzykiem. Niektóre produkty drożej o 11 złotych

Inflacja dotknęła także sklep fundacji. Jesienią 2021 roku mąka z kasztanów jadalnych kosztowała 51 złotych za kilogram. Teraz za ten sam produkt, który zastępuje mąkę pszenną, należy zapłacić 57,80 złotych za kilogram. Produkt sprzedawany jest jednak w półkilogramowych opakowaniach za 28,90 złotych. Jak się okazuje, w innych sklepach ze zdrową żywnością mąka kasztanowa kosztuje już tylko 46,40 złotych za kilogram. Klienci sklepu przepłacają więc nawet 11,4 złotych. 

Inna mąka - tym razem orkiszowa typu 650 - kosztuje w sklepie fundacji 16,50 złotych za kilogram i jest droższa o niemal dwa złote w porównaniu do cen sprzed dwóch lat. Także w przypadku tego produktu jest to drożej o nawet 6,51 złotych w porównaniu do innych sklepów. 

Poza tym w sklepie znajdują się dewocjonalia. Figurka Matki Bożej Fatimskiej, której płaszcz zmienia kolor w zależności od pogody, kosztuje 64,90 złotych. Tańszy jest kubek z wizerunkiem papieża Jana Pawła II, za który należy zapłacić 19,95 złotych. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowo klienci mogą kupić "bransoletkę obrońców życia" za 29,90 złotych czy pachnący różaniec z Fatimy za 12 złotych. Można też nabyć poduszki (30x30 centymetrów) za 44,90 złotych - do wyboruj jest "św. Rodzina", "Anioł Stróż z dziećmi" czy "Pan Jezus z dziećmi". 

Zgodnie z opisem strony, Fundacja Nasza Przyszłość zajmuje się edukacją i krzewieniem kultury katolickiej. Jest to druga z fundacji powiązana z Tadeuszem Rydzykiem. W 2018 roku była ona finansowana głównie z darowizn w ramach 1 proc. przekazywanych od zwolenników redemptorysty.

Więcej o: