Lotnisko w Radomiu ożywa. Klienci Itaki polecą z niego na wakacje

Kilkanaście nowych połączeń z portu lotniczego w Radomiu dzięki biuru podróży Itaka. Oprócz tego regularne rejsy do Kopenhagi, Paryża, Rzymu i nowy terminal. Lotnisko w Radomiu od przyszłego roku ma przejść prawdziwą przemianę.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) w 2018 r. kupiło upadające lotnisko Radom-Sadków za kwotę 12,7 mln zł. W jego miejsce miał powstać nowocześniejszy i większy port lotniczy. Od samego początku taki pomysł był krytykowany m.in. ze względu na brak zainteresowania podróżnych, którzy wolą inne dynamicznie rozwijające się lotniska. Mimo to w kwietniu 2023 roku lotnisko w Radomiu ma być oddane do użytku - przytacza money.pl

Zobacz wideo Joanna Kluzik-Rostkowska: Jestem za lotniskiem w Radomiu. Ma ono jedną szansę na sukces

Port Lotniczy Radom. Itaka uruchamia połączenia

W poniedziałek 5 września oficjalnie potwierdzono, że z Radomia będzie można się dostać do popularnych wakacyjnych kurortów. Będzie można polecieć między innymi na Kretę i Kos w Grecji, na Majorkę w Hiszpanii, do stolicy Albanii - Tirany, do dwóch miast w Bułgarii oraz do Turcji

Rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Anna Dermont powiedziała, że cały czas trwają rozmowy z innymi przewoźnikami i biurami podróży w sprawie połączeń. O ich efektach władze lotniska mają informować na bieżąco. Pierwsze regularne połączenia wystartują z Radomia na przełomie marca i kwietnia. Połączenia wakacyjne i czarterowe mają ruszyć na przełomie maja i czerwca. 

Port Lotniczy Radom. Regularne loty w nowym sezonie

Tak naprawdę już od sierpnia 2022 roku Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" informuje o kolejnych znaczących postępach, które mają doprowadzić do pełnego uruchomienia lotniska w przyszłym sezonie letnim. 

Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina

- mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.        

24 kwietnia Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem, poinformowało, że na przełomie marca i kwietnia 2023 r. mają zostać uruchomione regularne połączenia z lotniska Warszawa-Radom do trzech europejskich stolic. Mowa o Rzymie, Paryżu i Kopenhadze. Loty obsługiwane samolotami Boeing 737-800 będą odbywać się trzy razy w tygodniu. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Port Lotniczy Radom. Zakończono rozbudowę i modernizację

Kilka dni później, bo 27 kwietnia poinformowano, że port lotniczy Warszawa-Radom uruchomił nowy terminal. Budynek ma powierzchnię 30 tys. m kw, w którym docelowo ma znaleźć się 30 stanowisk check-in, a także strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi oraz innowacyjna lotniskowa strefa edukacyjno-rozrywkowa.  

Zasadnicze prace związane z rozbudową i modernizacją portu lotniczego w Radomiu już się zakończyły. Dyrektor portu Grzegorz Tuszyński powiedział, że teraz trwają odbiory techniczne, potrwają do jesieni. Gotowe są już stanowiska odprawy bagażowej, odpraw paszportowych i stanowiska kontroli bezpieczeństwa. Kompletne jest też zaplecze techniczne portu - sortownie bagażu, instalacje przeciwpożarowe czy stanowiska kontroli paszportowej

Rozbudowa portu w Radomiu będzie kosztować ponad 800 milionów złotych. Początkowo lotnisko będzie mogło obsługiwać około miliona pasażerów rocznie. Docelowa przepustowość, to trzy miliony podróżnych. Zatrudnienie na lotnisku ma znaleźć około 400 osób. 

Więcej o: