Kopalnia Bogdanka zamyka zapisy na wrzesień. Było za dużo chętnych na węgiel

Kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka nie przyjmuje już od gospodarstw domowych zapisów na wrzesień. Zainteresowanie było tak duże, że firma nie mogłaby obsłużyć kolejnych klientów. Jak odebrać węgiel?

Lubelski Węgiel Bogdanka wstrzymał zapisy na odbiór węgla dla gospodarstw domowych. Wszystkie wolne terminy do końca września są już zajęte. Zainteresowanie jest tak duże, że kopalnia nie jest w stanie obsłużyć wszystkich chętnych.

Zobacz wideo Brak węgla na rynku podbije jeszcze bardziej ceny prądu?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Lubelski Węgiel Bogdanka wstrzymuje zapisy indywidualnych odbiorców

Osoby, którym wcześniej udało się zarejestrować, dostaną SMS-y i maile, w których wskazany będzie dzień i godzina odbioru węgla w tym miesiącu. Kopalnia zapewnia, że zamówienia będą realizowane na bieżąco.

"Ponowna rejestracja gospodarstw domowych będzie możliwa w dniu rozpoczęcia nowej sesji zapisów z nowej puli przeznaczonej dla gospodarstw domowych na następne miesiące, o której poinformujemy w oddzielnym komunikacie" - czytamy na stronie kopalni.

- W ciągu tygodnia do kolejki zapisało się pięć tysięcy osób - powiedziała RMF FM Dorota Choma, rzeczniczka prasowa Lubelskiego Węgla SA. To oznacza zamówienie ok. 15 tysięcy ton, bo jedna osoba może kupić trzy tony. Ci, którzy jako pierwsi zapisali się w ubiegłym tygodniu, zapewne jeszcze w tym tygodniu będą mogli odbierać węgiel - wyjaśniła.

Jak zgłosić się po odbiór węgla?

Żeby otrzymać zamówiony węgiel, musimy trzymać się wyznaczonego przez kopalnię terminu. Spóźnialscy muszą liczyć się z tym, że ich formularz straci ważność i nie będą już mogli go zrealizować. Kopalnia nie podała jeszcze, kiedy ruszą zapisy na kolejne miesiące. Informacja o tym pojawi się na stronie kopalni.

*********

Więcej o: