Losowanie Lotto - wyniki na 10 września. Padła główna wygrana - 23 mln złotych. Jakie liczby wytypowano?

W ostatnim losowaniu Lotto padła główna wygrana. Osoba, która skreśliła sześć wylosowanych liczb otrzyma ponad 23 miliony złotych (kwota przed zapłaceniem podatku). Jakie liczy wylosowano w Lotto, Lotto Plus i Super Szansie w sobotę 10 września 2022 roku?

W sobotnim losowaniu Lotto padła główna wygrana. Osoba, która skreśliła sześć wylosowanych liczb otrzyma 22. najwyższą wygraną w historii Lotto. Najwyższa wygrana, jak do tej pory, padła w marcu 2017 roku w Skrzyszowie - wsi w województwie małopolskim zamieszkiwanej przez niespełna cztery tysiące osób.

Zobacz wideo Czy atom uratuje polską energetykę?

Losowanie Lotto - wyniki na sobotę 10 września 2022 roku. Jakie liczby padły?

W Lotto wylosowano następujące liczby: 6, 7, 13, 17, 21 i 27. Osoba, która wytypowała właśnie te numery otrzyma wygraną w wysokości 23 158 546,50 złotych. Jest to kwota wygranej przed zapłaceniem podatku, którym zajmuje się organizator losowania. Zgodnie z polskim prawem od każdej wygranej powyżej 2280 złotych pobierany jest podatek w wysokości 10 proc.

10 września odnotowano także 327 losów, w których wytypowano pięć liczb. Wygrana wynosi 1646,70 złotych każda. 

W Lotto Plus wylosowano liczby: 8, 28, 33, 34, 40 i 41. W Super Szansie wylosowano siedmiocyfrowy numer: 3261446. W losowaniach tych nie padły główne wygrane.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Lotto i Lotto Plus - zasady losowań 

Aby zagrać w Lotto lub Lotto Plus należy kupić los, a następnie skreślić sześć z 49 podanych liczb. Można wybrać je samodzielnie lub zagrać na chybił trafił - wówczas to komputer wybiera za nas losowe liczby. Każdy los kosztuje trzy złote. 

W Lotto Plus można zwiększyć szansę na wygraną. Dopłacając złotówkę do zakładu Lotto liczby skreślone na kuponie biorą udział w dodatkowym losowaniu. Za trafienie szóstki wygrana wynosi milion złotych. W Lotto Plus nagroda jest stała - nie występują więc kumulacje, jak w przypadku Lotto.

Wygraną można odebrać w punkcie Lotto, o ile są to wygrane poniżej 2280 złotych. Wygrane w każdej wysokości można odebrać w Oddziale Totalizatora Sportowego. Przed odebraniem wygranej należy pokazać oryginał kuponu.

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 21:50.

Więcej o: