Wojna w Ukrainie. "Księgowy Putina" nie ma łatwej roboty. "Szukamy pieniędzy"

W związku z atakiem na Ukrainę minister finansów Rosji musi sprostać nowym wyzwaniom. Anton Siłuanow stwierdził, że stworzenie budżetu na nadchodzące trzy lata to największe wyzwanie w jego karierze.

Wojna w Ukrainie jest poważnym problemem dla rosyjskiej gospodarki. Minister finansów określi stworzenie budżetu na najbliższe trzy lata "najtrudniejszym wyzwaniem w swojej karierze". Anton Siłuanow uważa, że Rosja musi osiągnąć "niezależność technologiczną". Twierdzi, że to będzie długi proces. Polityka cytuje rbc.ru.

Zobacz wideo Płk rez. dr Łukasiewicz: To nie gospodarka, a to, co się dzieje na polu walki, wpłynie na decyzje Putina

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji RosyjskiejRosjanie potwierdzili wycofanie się z rejonu Iziumia. "By osiągnąć cele"

Wojna w Ukrainie. "Księgowy Putina" musi stworzyć budżet z uwzględnieniem sankcji

Co jest najtrudniejsze dla "księgowego Putina" przy tworzeniu budżetu Rosji na kolejne lata? Siłuanow musi zaplanować, jak rosyjska gospodarka będzie funkcjonować w obliczu sankcji i zmniejszonych dochodów ze sprzedaży surowców. Poza tym, minister finansów musi sobie poradzić ze zwiększonym zapotrzebowaniem resortów w związku z trwającą wojną.

Siłuanow kieruje ministerstwem finansów od 2011 roku. O trudnościach opowiedział w wyemitowanym na antenie telewizji Rosja-24 dokumencie "Ministerstwo Finansów Rosji. 220 lat w służbie ludziom". 

Rosja chce osiągnąć "suwerenność technologiczną"

Według polityka sposobem na kryzys jest osiągnięcie "suwerenności technologicznej". - My, w obliczu ograniczeń, sankcji, zdaliśmy sobie sprawę, że wiele krytycznych technologii nie jest produkowanych w naszym kraju - stwierdził. Teraz Rosjanie mają "uzupełniać kompetencje, które otrzymywali z zagranicy".

- To oczywiście program wystarczająco długi, ale bez niego nie możemy zapewnić suwerenności technologicznej. A wszystko to wymaga również pieniędzy - zauważył Siłuanow.

Ukraińcy pojmali kolejnego rosyjskiego oficeraRosjanie porzucili pułkownika. Ukraińcy się nim zajęli

*******

Więcej o: