Samochody elektryczne i hybrydy są przyszłością. Wyniki sprzedaży Forda to potwierdzają

Ford przedstawił statystyki sprzedażowe za ubiegły miesiąc. Wynika z nich, że samochody elektryczne i hybrydowe są przyszłością. Sprzedaż ich wzrosła w ostatnim miesiącu pięciokrotnie względem roku poprzedniego. Liderem na rynku wciąż jednak pozostaje Toyota.

Parlament Europejski na początku czerwca przegłosował plan obcięcia emisji dwutlenku węglasamochodów osobowych i dostawczych o 100 proc. do 2035 roku. W praktyce oznacza to przestawienie  motoryzacji za 13 lat na auta bezemisyjne i koniec sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym. PE zakłada, że do roku 2030 cel redukcji emisji zostanie ustalony na poziomie 55 proc. dla samochodów osobowych. Najnowsze wyniki sprzedażowe Forda pokazują, że zainteresowanie takimi pojazdami wzrasta. 

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego

Ford sprzedaje rekordowo dużo elektryków

Ford w ubiegłym miesiącu odnotował wzrost sprzedaży o 27,3 proc., a całkowity udział firmy w rynku zwiększył się o 2,4 proc. do obecnego poziomu 13,4 proc. Duża w tym zasługa pojazdów elektrycznych. Ich sprzedaż wzrosła czterokrotnie, zestawiając ją z danymi z poprzedniego roku.  

W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że najlepiej sprzedającym się elektrycznym pick-upem w USA jest F-150 Lightning. Ogólnie samochody serii F, których do sierpnia Ford sprzedał 420 969 sztuk, stały się w ubiegłym miesiącu nie tylko najlepiej sprzedającymi się pick-upami w Ameryce, ale także najchętniej wybieranym pick-upem elektrycznym i hybrydowym. 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ford i Toyota liderami w branży

Rekord odnotowały także hybrydy spod linii produkcyjnej Forda. W sumie do nowych klientów trafiły 7302 pojazdy. To wzrost o 9 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Ford na rynku samochodów hybrydowych ma obecnie 13 proc. udziału. To także wzrost względem roku ubiegłego - o 3,3 proc. Wciąż na tym rynku Ford ustępuje jednak Toyocie.

Toyota jest również liderem polskiego rynku aut osobowych. Sierpień zakończyła z wynikiem 6161 rejestracji aut osobowych, co przekłada się na 18,3 proc. udziału w rynku.  

Więcej o: