Rosja. Pracownicy Gazpromu zmuszeni do wpłat na leczenie żołnierzy. "Powstanie raport dla kierownictwa"

Pracownicy Gazpromu otrzymali "prośbę" o współfinansowanie leczenia rosyjskich żołnierzy. Według ustaleń niezależnych mediów drenowanie kieszeni obywateli Rosji w celu zwiększenia środków na zakup leków dla armii trwa od miesięcy.

Pracownicy Gazpromu zostali zobowiązani do współfinansowania leczenia rosyjskich żołnierzy rannych na wojnie w Ukrainie. Informację przekazało Radio Swoboda (Radio Wolna Europa), które dotarło do zrzutu ekranu z komunikatora WhatsApp. Osoby zatrudnione w oddziale paliwowego giganta w Jakucji zostały zobowiązane do przekazania 1000 rubli na leczenie żołnierzy, którzy pochodzą z regionu.

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Dostali "prośbę" o zrzutkę na leczenie rosyjskich żołnierzy

Radio publikuje treść wiadomości. "Koledzy. Podczas operacji specjalnej wielu żołnierzy Dalekowschodniego Okręgu Wojskowego doznało różnego rodzaju obrażeń. Oddział Gazpromu z Chabarowska zgłosił się na ochotnika do udzielenia pomocy finansowej na zakup leków, których brakuje w szpitalach cywilnych i wojskowych. Stąd konieczność dokonania przelewu na poniższy numer konta w wysokości 1000 rubli" - piszą autorzy apelu.

Proszą też, by wysyłać potwierdzenia, gdyż "stworzony zostanie raport dla kierownictwa", na temat tego, ile osób wzięło udział w akcji pomocy. 

Russia PutinGazprom straszy Europę epoką lodowcową. Europa nie czeka na nokaut

Pracownicy Gazpromu finansują leczenie rosyjskiej armii? "Zebrano pół miliona"

"Wcześniej podobne zbiórki były dobrowolne. Teraz zostałem dobrowolnie zmuszony" - komentuje w rozmowie z Radiem Swoboda jedna z osób, do której dotarła "prośba" o pieniądze. 

Gazprom nie odpowiedział na prośbę rozgłośni o potwierdzenie autentyczności wiadomości. Z wcześniejszych ustaleń stacji wynika, że na leczenie rosyjskich żołnierzy zebrano przez ostatnie miesiące pół miliona rubli. 

W pierwszym tygodniu września ukraiński Sztab Generalny informował, że do tej pory Rosja straciła w Ukrainie ponad 50 tys. żołnierzy. Liczba rannych ma być wielokrotnie większa. Ukraińscy eksperci podkreślają, że podczas konfliktu w Afganistanie straty ZSRR były znacznie mniejsze - próba podbicia republiki kosztowała bowiem życie ok. 15 tys. żołnierzy. 

Ogrzewanie (zdjęcie ilustracyjne)Dodatki do ogrzewania wchodzą w życie. Zmiany także w dodatku węglowym

Rosyjska ofensywa w ostatnich dniach przybrała na sile. Minionej doby rosyjscy okupanci przeprowadzili 10 ataków rakietowych i 15 lotniczych - informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w porannym komunikacie. Rzecznik Aleksander Stupun powiedział, że w rezultacie rosyjskiego ostrzału ucierpiała infrastruktura ponad 33 osiedli. To w szczególności Słowgorod, Kramatorsk, Bachmut, Majorsk, Woda, Droga, Soledar, Nowopille, Zaporoże, Mikołajów, Aleksandria, Śniguríwka, Nowa Szeroka, Odesa, Biłohirsk, Miroliubiwka i Biła Krinicja.

Więcej o: