Lotos zmieni barwy już w przyszłym roku. PKN Orlen przedstawia plany rebrandingu

Lotos ma przejść rebranding do końca stycznia 2023 roku. 100 stacji, które zostaną przemianowane na stacje Orlenu, będą miały taką samą ofertę jak stacje płockiego koncernu. Zmiany ominą za to te placówki Lotosu, które są zlokalizowane blisko stacji benzynowych Orlenu. Płocki koncern zapowiada także zagraniczną ekspansję.

Decyzja sądu rejonowego w Łodzi o rejestracji połączenia PKN Orlen i Lotosu zamyknęła proces fuzji. Od 1 sierpnia PKN Orlen i Grupa LOTOS oficjalnie są jedną firmą. Spółki połączyły się, czego efektem - według prezesa Orlenu Daniela Obajtka - ma być m.in. optymalizacja kosztów zakupu i logistyki ropy. Inaczej uważa Dawid Czopek, zarządzający w Polaris FIZ, który w rozmowie z Gazeta.pl mówił, że "myślał długo, ale nie potrafił znaleźć choćby pół argumentu, że to ma jakikolwiek sens".   

Zobacz wideo Fuzja Orlenu z Lotosem to dobra decyzja?

Lotos przejdzie rebranding w 2023 roku

W środę PKN Orlen przekazał, że Lotos miał w Polsce 522 stacje, ale po fuzji, co piąta zostanie zastąpiona stacją Orlenu. - Ponad sto stacji będzie rebrandowanych i dostosowywanych do naszych systemów - zapowiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dotycz to stacji zarówno własnych jak i franczyzowych.  

Orlen planuje zakończyć rebranding około 100 stacji paliw przejętych od Lotosu w styczniu 2023 roku. Będzie to wymagało jednak odpowiedniego rozplanowania. Komisja Europejska nie tylko wskazała - ile placówek może zostać przemienione, ale także w jaki sposób.  

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

PKN Orlen z ekspansją zagraniczną

"Koncern nie planuje likwidacji żadnych stacji Lotosu ze względu na lokalizację w pobliżu placówek Orlenu. Docelowo przejęte stacje Lotosu będą miały taką samą ofertę, jak pozostałe stacje w sieci Orlen" - przekazał Orlen w oficjalnym komunikacie, cytowanym przez TVN

Do roku 2030 w Polsce ma działać co najmniej 3,5 tysiąca stacji Orlenu. Wzrosnąć ma także udział stacji za granicą. Liczba placówek ma się zwiększyć z 37 proc. do ponad 45 proc. - przekazuje koncern, cytowany przez TVN. Przypominamy też, że aby uzyskać zgodę Komisji Europejskiej na fuzję, spółka musiała m.in. zbyć 417 stacji paliw Lotosu. Nabył je węgierski MOL, który w zamian odsprzedał Orlenowi blisko 200 stacji paliw na Słowacji i Węgrzech

Więcej o: