Nieoficjalnie: Polska Grupa Górnicza podniesie ceny i zmniejszy limity. Miesiąc od ostatniej podwyżki

Polska Grupa Górnicza po raz kolejny podniesie ceny węgla w swoim sklepie - takie nieoficjalne informacje podał portal Spider's Web. Jeżeli tak się stanie, będzie to trzecia podwyżka w przeciągu dwóch miesięcy. Poprzednie ogłaszano 16 sierpnia i 8 września. Zmniejszone mają zostać również maksymalne limity na zakup tego surowca w PGG.

Rosyjska napaść na Ukrainę i odpowiedź Zachodu na tę agresję wojsk Putina sankcjami, które uderzyły m.in. w import rosyjskiego węgla, wyraźnie wpłynęły na cenę tego surowca. Od marca opał we w miarę przystępnych cenach można kupić w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej.     

Zobacz wideo Ekspert: Węgiel sprowadzony z Rosji dawał stosunkowo dużo ciepła

Węgiel. Polska Grupa Górnicza podnosi ceny

Na początku września Polska Grupa Górnicza poinformowała jednak o kolejnej podwyżce cen węgla w swoim sklepie internetowym. Wtedy był to już drugi wzrost w ciągu miesiąca. Ceny podskoczyły o ok. 20 proc. 

"Wychodząc naprzeciw wyjątkowemu zapotrzebowaniu rynku na węgiel, Polska Grupa Górnicza podjęła decyzję o zwiększeniu wydobycia w przyszłym roku. W tym celu musi ponieść dodatkowe nakłady inwestycyjne, co skutkuje m.in. korektą cen opału o ok. 20 proc. w sklepie internetowym PGG S.A. od 8 września 2022 r." - informowała PGG w komunikacie. 

Polska Grupa Górnicza znów podniesie ceny węgla?

Nie minął miesiąc, a portal spidersweb.pl donosi nieoficjalnie, że PGG planuje nie tylko podnieść ceny po raz trzeci w przeciągu dwóch miesięcy, ale również wprowadzić nowe limity na zakup węgla. Obecnie cena ekogroszku w sklepie internetowym kosztuje ok. 1700 zł, a węgiel luzem - ok. 1500 zł za tonę. Po podwyżce, o której pisze portal, ceny ekogroszku mają wzrosnąć do 2000 zł.  

Zmiany mają także objąć limity w zakupie węgla. Przed kryzysem energetycznym jeden użytkownik mógł zakupić 5 ton węgla. Obecnie ten limit jest ustalony na poziomie 3 ton węgla, a po przewidywanych zmianach ma wynieść, 1,5 tony. Modyfikacje  mają wejść w życie już w ten czwartek lub w przyszłym tygodniu. Może się więc okazać, że wtorkowe zakupy będą ostatnimi według obecnego cennika.  

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Polska Grupa Górnicza. Jak kupić węgiel?

Przypominamy, że węgiel w e-sklepie PGG wciąż można kupić wyłącznie we wtorki i czwartki o 16:00. Użytkownicy serwisu meldują jednak problemy z zakupem. E-sklep przeżywa wtedy prawdziwe oblężenie. Towar jest dostępny na "półce sklepowej" do wyczerpania zapasu, ale w praktyce znika w mgnieniu oka.  

O tym jak kupić węgiel na stronie Polskiej Grupy Górniczej pisaliśmy w poniższym artykule >>> 

Więcej o: