Rusza specjalne posiedzenie rządu - ws. projektu zmian w energetyce

O godzinie 17 ruszyło specjalne posiedzenie rządu - będzie na nim omawiany projekt zmian w energetyce.
Zobacz wideo Jak zachęcać ludzi do oszczędzania energii?

W poniedziałek o godz. 17.00 Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

Rząd zakłada, że niezależnie od wzrostu cen energii elektrycznej w przyszłym roku, przewidziana jest ich stabilizacja na poziomie z tego roku. Dla wszystkich gospodarstw będzie to obowiązywało do poziomu 2 tysięcy kilowatogodzin rocznie, a dla rodzin z kartą dużej rodziny, osób z niepełnosprawnościami i rolników - do 2600 kilowatogodzin rocznie.

Zdaniem autorów projektu ustawa ma zachęcić do oszczędzania energii.

Rząd zakłada, że niezależnie od wzrostu cen energii elektrycznej w przyszłym roku, przewidziana jest ich stabilizacja na poziomie z tego roku. Dla wszystkich gospodarstw będzie to obowiązywało do poziomu 2 tysięcy kilowatogodzin rocznie, a dla rodzin z kartą dużej rodziny, osób z niepełnosprawnościami i rolników - do 2600 kilowatogodzin rocznie. Mówił o tym w połowie wrześnie premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem szefa rządu, gospodarstwa domowe będą mogły zaoszczędzić nawet 150 złotych miesięcznie.

Więcej o: