Pokazujemy, co pożera najwięcej energii w domu i jak to zmienić. Nawet 1000 zł oszczędności

Polacy szykują się na wielkie oszczędzanie. Rząd narzucił bowiem drakońskie limity zużycia energii - kto w przyszłym roku przekroczy barierę 2000 kWh, może spodziewać się dotkliwej podwyżki. Czy jednak energię da się zaoszczędzić? W najnowszym odcinku programu "Studio Biznes" wyjaśni to Maciej Maciejowski z Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. W programie spytamy też przedstawiciela Forda, czy Polacy pokochali samochody elektryczne.
Zobacz wideo "Studio Biznes" udowadnia, że na prądzie można sporo zaoszczędzić. Jak to zrobić?

W przyszłym roku rząd zafunduje Polakom prezent w postaci zamrożenia cen prądu. Jedno spojrzenie na projekt ustawy spędzi jednak sen z powiek wszystkim tym, którzy zużywają energię elektrycznej w stopniu nieco większym niż minimalny. Zdaniem rządu przeciętnej rodzinie wystarczy bowiem zaledwie 2000 kWh rocznie.

Polacy mają oszczędzać energię elektryczną. "Studio Biznes" pyta eksperta, jak to robić

Drugi limit, na poziomie 2600 kWh, ma obejmować gospodarstwa, w których mieszkają osoby niepełnosprawne. Natomiast trzeci limit ma wynieść 3000 kWh i dotyczyć rolników oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny. 

Czy Polacy dadzą radę zmieścić się w wyznaczonych przez rząd w limitach? A może nadchodzące zmiany w prawie są dobrą okazją, by wyrobić nowe nawyki? Czy energię elektryczną faktycznie da się skutecznie oszczędzać? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Maciej Maciejowski z Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Opowie o tym, jak oszczędzić w domu nie tylko na prądzie, ale i ogrzewaniu.

Elektromobilność w Polsce? Ford tłumaczy, na czym polega rewolucja

W programie nie zabraknie też ważnego tematu elektromobilności. Tomasz Korniejew i Attila Szabó,  prezes Ford Polska, opowiedzą o wspólnym raporcie serwisu Moto.pl i Forda na temat elektromobilności w Polsce. Czy Polacy chcą jeździć samochodami na prąd? Jakie mają podejście do jednej z największych rewolucji w motoryzacji

Emisja o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: