Zakup węgla w PGG będzie trudniejszy. Zmniejszono limity w sklepie

Nie 3 tony, a 2 tony węgla opałowego można kupić maksymalnie w Polskiej Grupie Górniczej. PGG zmieniło bowiem limity w swoim internetowym sklepie. W przeciągu roku każdy konsument będzie mógł kupić maksymalnie 5 ton węgla. To oznacza, że po zakupie 2 ton węgla opałowego można jeszcze kupić - np. miał węglowy.

Rosyjska napaść na Ukrainę i odpowiedź Zachodu na agresję wojsk Putina sankcjami, które uderzyły m.in. w import rosyjskiego węgla, wyraźnie wpłynęły na cenę tego surowca. Od marca opał we w miarę przystępnych cenach można kupić w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej.     

Zobacz wideo Ekspert: Węgiel sprowadzony z Rosji dawał stosunkowo dużo ciepła

Polska Grupa Górnicza wprowadza nowe limity na zakup węgla

Od poniedziałku 3 października w sklepie internetowym obowiązują nowe zasady. Zmieniono łączny limit zakupów. Wyniesie on 5 ton na rok na jednego klienta. Liczony jest on od 11 marca bieżącego roku.

"W ramach tego limitu można dokonać zakupu maksymalnie 2 ton węgla opałowego (sesje, które odbywają się we wtorki i czwartki), pozostały limit - można wykorzystać dokonując zakupu miałów w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki" - poinformowano w oświadczeniu.  

Polska Grupa Górnicza ze sprzedażą codzienną

Od 3 października sklep internetowy PGG uruchomił też nowe dodatkowe sesje zakupowe w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16:00. Oferowane będą wtedy wyłącznie miały węglowe - nie tylko luzem, ale też konfekcjonowane w jednotonowych opakowaniach typu big-bag.

"Sprzedaż miałów jest dopełnieniem i rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym, jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw" - podaje PGG. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Polska Grupa Górnicza. Jak kupić węgiel?

Przypominamy, że węgiel w e-sklepie PGG wciąż można kupić wyłącznie we wtorki i czwartki o 16:00. Użytkownicy serwisu meldują jednak problemy z zakupem. E-sklep przeżywa wtedy prawdziwe oblężenie. Towar jest dostępny na "półce sklepowej" do wyczerpania zapasu, ale w praktyce znika w mgnieniu oka.  

O tym jak kupić węgiel na stronie Polskiej Grupy Górniczej pisaliśmy w poniższym artykule >>> 

Więcej o: