Lidl atakuje rynek pracy. Poszukuje 1000 pracowników. "Zatrudniamy na lata"

Lidl ruszył z kampanią "Jesteś LIDLealny? Dla nas tak!", której celem jest zatrudnienie 1000 osób do pracy w sklepach i magazynach. W tym roku już zatrudniono ponad 3000 pracowników, ale sieć handlowa chce zachęcić kolejnych do pracy, m.in. oferując różne benefity.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła w sierpniu 4,8 proc. - podał GUS. To mniej niż szacowało na początku miesiąca Ministerstwo i Polityki Społecznej i najmniej od 1990 r. W urzędach pracy zarejestrowanych było w sierpniu niespełna 807 tys. osób. Część z nich zatrudnienie może znaleźć w Lidlu, który aktywnie poszukuje nowych pracowników.  

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

W tej chwili w ponad 800 sklepach Lidla pracuje około 25 000 osób. W samym tylko 2022 roku zatrudniono ponad 3000 pracowników. Mimo to Lidl w ramach kampania employer brandingowej poszukuje kolejnych 1000 pracowników do sklepów i magazynów. Poniżej prezentujemy stawki za poszczególne stanowiska. 

Ile zarabia się w Lidlu? Wynagrodzenie Lidl

  • Pracownicy sklepów zarabiają od 3 750 zł brutto do 4 600 zł brutto na początku zatrudnienia,
  • Po roku pracy pensja wynosi od 3 850 zł brutto do 4 800 zł brutto,
  • Po dwóch latach stażu pracy: od 4100 zł brutto do 5 050 zł brutto,  
  • Rozpoczynający pracę komisjoner towaru w magazynie otrzymuje pensję w wysokości od 4 350 zł brutto do 4 750 zł brutto,
  • Po pierwszym roku pracy płaca wzrasta do poziomu od 4 550 zł brutto do 5 000 zł brutto,
  • Po upływie dwóch lat zarobki wynoszą od 4 800 zł brutto do 5 250 zł brutto. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Praca w Lidlu. Jakie benefity?

Oprócz tradycyjnego wynagrodzenia Lidl chce przekonać poszukujących zatrudnienia licznym benefitami. Mowa o m.in. prywatnej opiece medycznej, ubezpieczeniach grupowych, karcie Multisport, szkoleniach oraz wyprawkach "dla maluszka" i pierwszoklasisty, a także bezpłatnym Programie Wsparcia Pracowników, w ramach którego można skorzystać z konsultacji psychologa, prawnika i doradcy finansowego. Te korzyści przedstawiono w spocie promocyjnym.  

 

"Zatrudniamy na lata, o czym świadczą atrakcyjne warunki zatrudnienia, które zapewniamy swoim pracownikom. Stabilna jest również pozycja pracodawcy: pomimo zmian na rynku pracy, branża handlowa nadal dobrze funkcjonuje" - zapewnia Lidl. 

Więcej o: