Duża promocja PKP. Będzie milion tańszych biletów na jesień. Z Warszawy do Krakowa za 20 zł

Duża promocja PKP. Z Gdańska do Bydgoszczy za 14 złotych, z Warszawy do Krakowa za 20. PKP Intercity uruchamia promocję na połączenia w całej Polsce. Do zgarnięcia jest milion biletów.

Promocja obejmuje wszystkie trasy obsługiwane przez PKP Intercity. Tańsze bilety można zdobyć także na przejazdy pociągami Pendolino i TLK. W sumie tańszych biletów ma być milion - to największa taka promocja przewoźnika.

Zobacz wideo Jakie są największe bolączki transportu publicznego w Polsce?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Promocja PKP Intercity. Milion tańszych biletów

Pasażerowie mogą zapłacić mniej, korzystając z zakładki Łowcy Promo. Promocja uwzględnia także ustawowe ulgi, więc np. studenci za bilety zapłacą jeszcze mniej. Tańsze bilety można kupić zarówno na pierwszą jak i drugą klasę. Przejazd z Gdańska do Bydgoszczy można wykupić już za 14 zł, tyle samo zapłacimy za połączenie z Warszawy do Lublina.

"Ceny podróży na popularnych trasach, np. pomiędzy Warszawą a Krakowem, Trójmiastem, Katowicami i Poznaniem zaczynają się już od 19 zł. Także bilety kupione w ramach progu Promo Plus zapewniają dużo tańsze przejazdy - w tym przypadku za 28 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł" - czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Pula tańszych biletów jest duża - to łącznie milion tańszych przejazdów, w związku z tym z promocji może skorzystać szerokie grono pasażerów.

"Sprzedaż miliona promocyjnych biletów w ramach Super Promo i Promo Plus jest ograniczona czasowo i potrwa do końca listopada" - informuje przewoźnik w mediach społecznościowych.

PKP zapowiada, że w najbliższym czasie rozpocznie promocję nowej oferty - reklamy pojawią się radiu, telewizji i internecie. W planach są także plakaty.

PKP idzie na rekord. W tym roku prawdopodobniej najwięcej przewiezionych pasażerów

PKP informując o promocji, chwali się także wzrostem liczby przewożonych pasażerów. Prawdopodobnie w tym roku padnie rekord. Od stycznia do końca września 2022 roku spółka przewiozła 43 miliony pasażerów. Do tej pory najwięcej osób korzystało z usług PKP Intercity w 2019 roku - wtedy przez cały rok przewoźnik miał łącznie 44 miliony pasażerów. W tym roku jest duża szansa na pobicie tego wyniku. Jesienna promocja na przejazdy ma w tym pomóc.

"Pierwsze dane pokazują, że przez pierwsze trzy kwartały br. pociągami PKP Intercity podróżowało 43,5 mln pasażerów. To ponad 18 mln osób więcej niż po trzech kwartałach 2021 roku (wzrost o 72 proc.), a także ponad 6,7 mln więcej (wzrost o 18 proc.) niż w analogicznym okresie rekordowego do tej pory 2019 r." - informuje przewoźnik. 

Wzrost liczby pasażerów jest znaczący.

"Tylko we wrześniu PKP Intercity przewiozło ponad 4,8 mln pasażerów, co stanowi zauważalny wzrost w porównaniu do września zeszłego roku (3,5 mln) oraz września 2019 (blisko 4,05 mln)" - czytamy w komunikacie PKP Intercity.

*****

Więcej o: