Jest oświadczenie ws. zatrzymania Tomasza Misiaka. "Może dziwić, że do zatrzymania dochodzi po tylu latach"

Adwokat Maciej Zaborowski wydał oświadczenie ws. zatrzymania Tomasza Misiaka. Według obrońcy byłego senatora Platformy Obywatelskiej zatrzymanie ma dotyczyć sprawy z 2010 roku. "Może dziwić, że do zatrzymania dochodzi po tylu latach" - czytamy.

"Dzisiejsze zatrzymanie ma związek ze sprawą sięgającą najprawdopodobniej 2010 roku i może dziwić, że po tylu latach dochodzi do zatrzymania przeprowadzonego przez funkcjonariuszy służb specjalnych" - pisze w oświadczeniu Maciej Zaborowski z kancelarii Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni, która reprezentuje zatrzymanego w środę przez CBA b. senatora PO Tomasza Misiaka (kancelaria zezwala na podawanie jego nazwiska i pokazywanie wizerunku).

Zobacz wideo Sawicki: Konflikt w NBP jest negatywny, tym bardziej w momencie walki z inflacją

Zatrzymanie Tomasza Misiaka. Jest oświadczenie prawników

W oświadczeniu podkreślono, że były senator "jest osobą publiczną i nigdy nie uchylał się od udziału w czynnościach prowadzonych przez sąd czy prokuraturę". "Gdyby został wezwany na przesłuchanie, stawiłby się na nie bez zwłoki" - podkreślają prawnicy. 

"Po zakończeniu czynności prowadzonych przez prokuraturę, Tomasz Misiak odniesie się do treści stawianych mu zarzutów. Do tego czasu apelujemy do dziennikarzy i wszystkich przedstawicieli świata mediów o nieferowanie wyroków i nieprzesądzanie o niczyjej winie" - podkreśla kancelaria. 

Tomasza Misiaka i Macieja Wituckiego

W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali byłych członków spółek z branży outsourcingowej. Wśród zatrzymanych jest były senator Tomasz Misiak.

Jak poinformowało CBA, czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019. Do zatrzymania doszło na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaznaczyło też, że z uwagi na prowadzone czynności, nie może przekazać więcej informacji. 

W środę zatrzymano też prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego. Organizacja napisała w komunikacie, że "zatrzymanie dotyczy toczącego się od lat postępowania w jednej ze spraw gospodarczych, a zastosowany względem Macieja Wituckiego środek przymusu nie jest w żaden sposób uzasadniony okolicznościami sprawy".

Jak poinformowało CBA, czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019. Do zatrzymania doszło na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Więcej o: