Co piąty Polak rozważał wyjazd z kraju w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w Europie [SONDAŻ]

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę i wynikającym z tego zagrożeniem w naszej części Europy, ponad co piąty Polak rozważał wyjazd z kraju. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez SW Research.

SW Research przeprowadziło między 11 a 12 października sondaż na zlecenie rp.pl, w którym zapytało Polaków, "czy w związku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa w naszej części Europy" rozważali wyjazd z Polski. Okazuje się, że twierdząco odpowiedziało ponad 20 proc. badanych.

Zobacz wideo Gen. Bieniek: Broń jądrowa ma to do siebie, że jest bronią odstraszania, ale ma też urok zastraszania

Sondaż: Więcej niż co piąty Polak rozważał wyjazd z Polski ze względów bezpieczeństwa

Według badania łącznie 23 proc. Polaków rozważało wyjazd z Polski w związku z toczącą się od lutego wojną w Ukrainie. Zdecydowanie twierdząco odpowiedziało 6,20 proc. respondentów, kolejnych 16,80 proc. uznało natomiast, że "raczej" rozważało swój wyjazd. Pomysłowi takiemu zdecydowanie zaprzeczyło natomiast 27,10 proc. badanych, 34,70 proc. odpowiedziało natomiast, że "raczej nie" planowało wyjazdu. 15,20 proc. osób nie miało natomiast w tej kwestii zdania. Analizą objęto 800 pełnoletnich internautów.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosyjscy rekruci podczas szkolenia w Doniecku, 4 października 2022 r.Strzelanina w rosyjskiej bazie wojskowej. Rekruci pokłócili się o religię?

Wojna w Ukrainie. Sztab Generalny Ukrainy: Rosjanie stracili 65 tys. ludzi

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Od początku inwazji ze strony Rosji pojawiają się groźby użycia broni jądrowej. Obawy podsycają także działania w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, która w ostatnim czasie była regularnie ostrzeliwana. W związku z zagrożeniem w naszym kraju zabezpieczono odpowiednią ilość jodku potasu dla każdego obywatela Polski. 

Od wybuchu wojny do naszego kraju przyjechało 7 milionów 51 tysięcy Ukraińców, wyjechało natomiast ponad 5 milionów 254 tysiące. Według informacji ukraińskiego sztabu generalnego Rosjanie stracili od początku wojny 65 tys. ludzi, 2 529 czołgów, 5 193 pojazdów pancernych, 1 589 systemów artyleryjskich, 268 samolotów, 242 śmigłowce, 316 rakiet manewrujących i 16 okrętów.

Prezydent Tadżykistanu zwrócił się do PutinaPrezydent Tadżykistanu w długim wywodzie apelował do Putina o szacunek

Więcej o: