Poznań. Pacjenci szpitala nie mogą oglądać telewizji z powodu cen prądu. Koszty wzrosły siedmiokrotnie

W Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii pacjenci nie mogą oglądać telewizji z powodu wysokich cen energii elektrycznej. "Drastyczne ceny prądu zmusiły nas do zrewidowania funkcjonowania systemów i urządzeń pobierających energię elektryczną i wdrożenia programu oszczędnościowego" - przekazuje Maciej Bryl, dyrektor WCPiT.

Ceny za prąd w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego w ostatnich miesiącach wzrosły siedmiokrotnie. W związku z tym dyrekcja szpitala zdecydowała o rezygnacji z odbiorników telewizyjnych w szpitalu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kosiński o opłatach za prąd: Samorządy nie mogą generować długu na bieżące wydatki

Poznań. WCPiT wyłączyło telewizory w salach chorych

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii decyzją rzecznika praw pacjenta nie może pobierać opłat za oglądanie telewizji. W związku z tym, że odbiorniki nie generują dodatkowych pieniędzy, zdecydowano, że zostaną całkowicie wyłączone. - Pacjenci leżą na salach i nie mogą włączyć tv, mimo iż chcą zapłacić. Dyrektor szpitala podejmując decyzję, nie postawił się w sytuacji pacjentów, którzy całe dnie leżą na łóżkach w ponurych pokojach - cytuje jednego z pacjentów szpitala portal epoznan.pl.

Poznań. Szpital oszczędza, opłaty za prąd wzrosły siedmiokrotnie

Dyrekcja szpitala tłumaczy, że rezygnacja z telewizji nie jest jedyną formą oszczędności. Do tej pory wymieniono żarówki na energooszczędne, a w niektórych miejscach placówki wyłączono oświetlenie lub je ograniczono. Władze szpitala przyznają, że zdecydowano o wdrożeniu "programu oszczędnościowego, m.in. w zakresie systemu oświetlenia w pomieszczeniach szpitalnych, ciągach korytarzowych i otoczeniu budynków; trybu użytkowania urządzeń biurowych czy wentylacji niektórych pomieszczeń".

- Wyłączenie odbiorników telewizyjnych z użytkowania stało się także jednym z elementów wspomnianego programu - przekazuje dr n. med. Maciej Bryl, dyrektor WCPiT w rozmowie z dziennikarzami portalu epoznan.pl. Władze szpitala czekają na gwarantowaną cenę prądu, ponieważ do tej pory koszty energii wzrosły siedmiokrotnie.

Więcej o: