Ceny za prąd w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego w ostatnich miesiącach wzrosły siedmiokrotnie. W związku z tym dyrekcja szpitala zdecydowała o rezygnacji z odbiorników telewizyjnych w szpitalu.
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii decyzją rzecznika praw pacjenta nie może pobierać opłat za oglądanie telewizji. W związku z tym, że odbiorniki nie generują dodatkowych pieniędzy, zdecydowano, że zostaną całkowicie wyłączone. - Pacjenci leżą na salach i nie mogą włączyć tv, mimo iż chcą zapłacić. Dyrektor szpitala podejmując decyzję, nie postawił się w sytuacji pacjentów, którzy całe dnie leżą na łóżkach w ponurych pokojach - cytuje jednego z pacjentów szpitala portal epoznan.pl.
Dyrekcja szpitala tłumaczy, że rezygnacja z telewizji nie jest jedyną formą oszczędności. Do tej pory wymieniono żarówki na energooszczędne, a w niektórych miejscach placówki wyłączono oświetlenie lub je ograniczono. Władze szpitala przyznają, że zdecydowano o wdrożeniu "programu oszczędnościowego, m.in. w zakresie systemu oświetlenia w pomieszczeniach szpitalnych, ciągach korytarzowych i otoczeniu budynków; trybu użytkowania urządzeń biurowych czy wentylacji niektórych pomieszczeń".
- Wyłączenie odbiorników telewizyjnych z użytkowania stało się także jednym z elementów wspomnianego programu - przekazuje dr n. med. Maciej Bryl, dyrektor WCPiT w rozmowie z dziennikarzami portalu epoznan.pl. Władze szpitala czekają na gwarantowaną cenę prądu, ponieważ do tej pory koszty energii wzrosły siedmiokrotnie.