Biedronka zaczyna oszczędzać energię i wprowadza nowe zasady pracy w sklepach [LISTA]

Biedronka będzie oszczędzać prąd. Światła w sklepie zostaną wyłączone po zakończeniu pracy. Ponadto pracownicy przejdą stosowne szkolenia w zakresie efektywnego zarządzania energią. Do kierowników poszczególnych sklepów trafiły już szczegółowe zasady. Znamy ich treść.
Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Trwający kryzys energetyczny sprawił, że instytucje publiczne zaczęły oszczędzać energię. Zalecenia w tej sprawie wydała też Unia Europejska. Na podobne kroki decydują się też prywatne przedsiębiorstwa. 

Biedronka będzie oszczędzała energię

Biedronka poinformowała, że rusza z programem optymalnego wykorzystania energii. W ramach tego programu przygotowano szkolenia dla 80 tys. pracowników. Określono w nich konkretne zachowania, wskazówki oraz standardy efektywnego wykorzystania energii w Biedronkach. 

Kierownicy placówek Biedronki otrzymali już zasady, których muszą przestrzegać w pracy w związku z oszczędzaniem. Wyglądają one następująco: 

  1. Należy wyłączać oświetlenie w biurach, stołówkach, toaletach i sanitariatach, gdy nie są używane.   
  2. Systemy wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania będą działały w godzinach pracy sklepów na podstawie ustalone parametry grzania i chłodzenia.   
  3. Drzwi regałów chłodniczych i mroźni pozostają zamknięte, gdy nie są używane.  
  4. Oświetlenie w sklepach sieci działa w godzinach pracy sklepów, w czasie towarowania jest przygaszane, a oświetlenie parkingów i logotypów zewnętrznych działa tylko po zmroku.  
  5. Oświetlenie jest wyłączone poza godzinami pracy sklepu i towarowania 

Netto zdecydowało się skrócić godziny pracy 

Kilkadziesiąt sklepów Netto od listopada jest otwartych krócej. Placówki mogą otwierać się później lub zamykać się wcześniej "w zależności od sklepu". Powodem tej decyzji są wysokie ceny prądu - krótsze godziny otwarcia mają pomóc obniżyć rachunki za energię elektryczną. Wcześniej podobną decyzję podjęła w Niemczech sieć Aldi. 

Więcej o: