Limity cen prądu - rząd przyjął rozporządzenie. "Wysokie ceny generują niewspółmierne zyski dla wytwórców"

Rada Ministrów podczas posiedzenia przyjęła rozporządzenie w sprawie sposobu obliczania limitu ceny za energię elektryczną przez wytwórców tej energii.

"Obecnie wysokie ceny energii elektrycznej generują znaczące i niewspółmierne zyski finansowe dla niektórych wytwórców i przedsiębiorstw obrotu. Stanowi to duże obciążenie dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przemysłu, a w dłuższej perspektywie może spowodować znaczące szkody społeczne i gospodarcze" - poinformowano w komunikacie opublikowanym po posiedzeniu rządu.

Zobacz wideo Skąd naprawdę wzięły się wysokie ceny energii? Ekspert wyjaśnia

Limity cen prądu - rozporządzenie przyjęte przez rząd

Oprócz tego Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw o rejestracji i ochronie nazw pochodzenia, oznaczeń geograficznych oraz gwarantowanych tradycyjnych specjalności produktów rolnych i środków spożywczych, win lub napojów spirytusowych oraz o produktach tradycyjnych; projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych oraz projekty nowelizacji ustaw o finansach publicznych; Prawo ochrony środowiska; o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz projekt ustawy o Funduszu Transformacji Śląska.

Więcej o: