LOT odwołał część lotów przez strajk w Belgii. Będą zwroty pieniędzy za bilety?

PLL LOT w związku ze strajkiem generalnym, który odbywa się w środę 9 listopada w Belgii, odwołał cztery rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie na lotnisko w Zaventem i powrotem. Co z pasażerami, którzy planowali podróż? Czy dostaną zwroty pieniędzy?

Związki zawodowe w Belgii już od kilku tygodni zapowiadały strajk generalny na środę 9 listopada. Belgowie sprzeciwiają się rosnącym cenom energii czy produktów w sklepach i domagają się dostosowania norm płacowych do wyższych cen - informuje rtl.info. W związku z protestem przewidywane są utrudnienia dotyczące m.in. ruchu kolejowego czy powietrznego, co wpłynęło również na rejsy z Polski i do Polski. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

PLL Lot odwołał cztery loty. Pasażerowie mogą zwrócić bilety 

- W środę, w związku ze strajkiem, odwołujemy dwie rotacje do Brukseli. Pasażerowie mogą zwrócić bilety lub zmienić termin wylotu - poinformował rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski w rozmowie z PAP, cytowany przez Interię

Mowa o lotach z Lotniska Chopina w Warszawie na lotnisko w Zaventem o godz. 7.20 oraz 16.25, a także rejsy powrotne. Wieczorny lot o godz. 20.15 ma przebiec zgodnie z planem.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kolektura Lotto (zdjęcie ilustracyjne) Eurojackpot - losowanie z 8 listopada. Gdzie padła główna wygrana?

Jak zwrócić bilet za odwołany lot?

Jeśli lot został anulowany, istnieje kilka możliwości zmiany rezerwacji. Jedną z nich jest wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera.

Zgłoś się do nas w ciągu roku od momentu dokonania rezerwacji i skorzystaj z vouchera, na którym zakodujemy oryginalną wartość biletu. Dostępne środki możesz wykorzystać na dowolny rejs z oferty LOT-u

- czytamy na PLL LOT. Voucher będzie ważny przez dwa lata od momentu wystawienia. Bilet wymienić można poprzez formularz zmiany biletu. Jeśli bilet został kupiony przez biuro podróży, należy skontaktować się bezpośrednio z nim. 

Możemy też zmienić datę przelotu, trasę swojej podróży lub otrzymać zwrot pieniędzy. W przypadku odwołanego lotu zwracana jest cała wartość biletu. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Daniel Obajtek Obajtek o cenach paliw: "wręcz idą do dołu". Potem podał liczbę, która temu przeczy

Więcej o: