USA. Kumulacja Powerball. Pieniądze nie tylko dla zwycięzcy, ale także dla sprzedawcy losu. I to spore

10, 33, 41, 47 i 56 oraz czerwony numer Powerball - 10 - te liczby sprawiły, że mieszkaniec Stanów Zjednoczonych został miliarderem. Nagrodę otrzymał też 75-latek, który sprzedał szczęśliwy los.

W Eurojackpot we wtorek (8 listopada) obywatel Niemiec wygrał 120 milionów euro. W naszym kraju także znalazło się kilkoro szczęśliwców grających w Eurojackpota. Jeden z nich wzbogacił się o prawie 6 mln zł. Z kolei w Stanach Zjednoczonych padła główna wygrana w Powerball - 2,04 miliardów dolarów (ponad 9,5 miliardów złotych). Jest to dotychczas najwyższa wygrana w historii amerykańskiej loterii. Pieniądze trafią nie tylko do zwycięzcy, ale także do osoby, która sprzedała kupon. 

Eurojackpot - zdjęcie ilustracyjne Wygrana drugiego stopnia w Eurojackpot w Polsce to 23 mln. Wiadomo, gdzie padła

USA. Milion dla 75-letniego sprzedawcy. "Jestem jeszcze młody"

W Stanach Zjednoczonych szczęśliwy los o wartości 2,04 miliarda dolarów sprzedał Joseph Chahayed. 75-latek jest właścicielem stacji paliw na West Woodbury Road w Altadenie, ok. 8 km na północ od Pasadeny, w hrabstwie Los Angeles.

Choć w nagrodę od organizatorów loterii otrzymał milion dolarów (4,66 miliona złotych), nie ma zamiaru rezygnować ze swojej pracy, ani przechodzić na emeryturę. - Jestem jeszcze młody. Będę tu jutro o szóstej - mówi, cytowany przez "Los Angeles Times".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oszczędzając prąd, realnie oszczędzamy nasze pieniądze?

Powerball. Nagroda dla sprzedawcy losu. "Nikomu nie należało się to tak, jak jemu"

Podczas konferencji prasowej rodzina sprzedawcy przekazała dziennikarzom, że mężczyzna w pełni zasługuje na te pieniądze.

- Nikomu nie należało się to tak, jak jemu. Ciężko pracował przez całe swoje życie i zasługuje na każdą część nagrody - powiedział syn Josepha Chahayeda.

Z kolei Joe poinformował, że wygranym milionem obdaruje bliskich. - Podzielę się z moją rodziną, z dziećmi, z wnukami. Mam jedenaścioro wnucząt i podzielę się z nimi - dodał. 

Loteria Powerball. Na czym polega?

Zasady loterii Powerball są bardzo proste. Wystarczy kupić los o wartości 2 dolarów i wybrać pięć białych kul z numerami od 1 do 69 oraz czerwonego Powerballa z numerami od 1 do 26. Jeśli gracz obstawi wszystkie numery poprawnie, wygrywa pieniądze. Szansa na to wynosi 1 do 292,2 miliona. 8 listopada rekordową kumulację rozbiła szczęśliwa szóstka: 10, 33, 41, 47, 56 i 10 (Powerball). 

Loteria Powerball USA. Padł rekord w loterii Powerball

Więcej o: