Warszawa. Tak umierają samochody Panek. Odkryto wielkie składowisko wraków na Białołęce

Ogromna flota zniszczonych samochodów firmy Panek została znaleziona w Warszawie - donosi "Gazeta Wyborcza". Jeden z czytelników "GW" odkrył składowisko samochodów firmy do car-sharingu. Trafiają tam te samochody, których koszt naprawy przewyższa wartość samochodu. Panek nie udzielił nam jednak informacji na temat tego, co dalej stanie się z tymi pojazdami.

Artykuł "Wielkie składowisko wraków samochodów Panka. Jak to możliwe, że rozbitych jest aż tyle?" można przeczytać na stronie internetowej "Gazety Wyborczej".

Zobacz wideo Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Warszawa. Składowisko wraków Panek

Panek CarSharing to największy pod względem liczby samochodów i lokalizacji system car-sharingu w Polsce, działający na terenie ponad 150 miast. Kierowcy mogą wynająć sobie "auta na minuty", które są zaparkowane w wielu rejonach danego miasta. W całym kraju dochodzi też do wypadków lub stłuczek z udziałem tych pojazdów. "Gazeta Wyborcza" opisała miejsce, gdzie trafiają wraki po tych zdarzeniach.

Wraki rozbitych samochodów Panek gromadzone są na placu w pobliżu oczyszczalni Czajka, a dokładniej przy ulicy Chlubnej na północy Warszawy. Wyznaczono tam specjalny plac do składowania samochodów powypadkowych.

Gazeta.pl próbowała dowiedzieć się, od kiedy rzeczone składowisko istnieje i do kogo należy.  

Warszawa. Jakie auta trafiają na składowisko?

Niestety nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi, kiedy powstało rzeczone składowisko. Firma Panek nie jest właścicielem placu logistycznego przy ulicy Chlubnej 7A w Warszawie. Na teren placu trafiają samochody wycofane z usługi w wyniku zdarzeń drogowych po szkodach całkowitych

- poinformował nas Panek.  

"GW" ustaliła, że w 2022 r. samochody firmy Panek były uczestnikami 53 przypadków zdarzeń drogowych. To około 2 proc. wszystkich 2500 samochodów dostępnych w usłudze. W sytuacji, gdy koszt naprawy po takim zdarzeniu przewyższa wartość pojazdu, trafia on na wspominany plac. Takich samochodów zgromadziło się już tam około 100. 

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Warszawa. Co dalej z porzuconymi pojazdami?

Próbowaliśmy dowiedzieć się od Panka, jaki będzie dalszy los porzuconych pod Warszawą pojazdów. W odpowiedzi poinformowano nas, że "wnioskowane informacje dotyczące dalszego losu pojazdów, które trafiają na plac, oscylują wokół technicznych oraz organizacyjnych aspektów funkcjonowania firmy i stanowią prawnie chronioną tajemnicę przedsiębiorstwa, którą Spółka nie może się podzielić."

Więcej o: