Kanapka Drwala w McDonald's. Ile kosztuje słynny burger? O kilkadziesiąt procent więcej niż rok temu

Kanapka Drwala każdego sezonu gromadzi rzeszę fanów w sieci McDonald's. Ile kosztuje? Ceny są o kilkadziesiąt procent wyższe niż w ubiegłym roku.

Kanapka Drwala cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku sieć McDonald's zaplanowała jej powrót na środę (23 listopada). Ile kosztuje słynny burger? Cena może wielu zaskoczyć. Mają na nią wpływ: inflacja, rosnące koszty utrzymania, a także wiele innych czynników. 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Kanapka Drwala w McDonald's. Ile kosztuje słynny burger?

Podwyżki sięgają kilkudziesięciu procent - podają Wirtualne Media. Ceny przedstawiają się następująco:

  • Burger Drwala klasyczny - 22,90 zł; rok temu 17,40 zł;
  • Burger Drwala podwójny - 27,90 zł; rok temu 20,40 zł;
  • Burger Drwala z kurczakiem - 22,90 zł; rok temu 17,40 zł;
  • Burger Drwala z żurawiną - 24,40 zł; rok temu 17,90 zł;

- Restauracje McDonald’s w Polsce prowadzi kilkudziesięciu operatorów, tj. McDonald’s Polska oraz 84 franczyzobiorców - poinformowała Katarzyna Kucisz-Rosłoń, corporate relations manager w McDonald's Polska. 

- Każdy z podmiotów niezależnie podejmuje decyzję o cenie, kierując się sytuacją rynkową i poziomem kosztów. Niepewność ekonomiczna, inflacja, rosnące ceny surowców i energii nie pozostają bez wpływu na biznes - przekazała Wirtualnym Mediom. 

"The Poland News" przekazał na Twitterze, że ceny mają się różnić w zależności od restauracji i miasta.

Kanapka Drwala - składniki. "To solidna porcja kalorii"

Klasycznymi składnikami Kanapki Drwala są: wołowina, placek z panierowanego sera, prażona cebulka, dwa kawałki bekonu i sałata. - To solidna porcja kalorii [aż 1000 - red.] więc listopad jest idealnym momentem na jej wprowadzenie - komentuje w rozmowie z Business Insider Polska ówczesny prezes McDonald's Polska Adam Pieńkowski. Kilka lat temu sieć wprowadziła kanapkę do menu w okresie letnim, ale - jak wyznał Pieńkowski - nie cieszyła się zainteresowaniem.

Więcej o: