Ostatnie dni na złożenie wniosku o niższą cenę prądu. Kolejki "gorsze niż za komuny"

Mija termin składania wniosków o "zamrożenie" cen energii elektrycznej. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej tłumnie ruszyli do biur obsługi klienta PGE.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. mrożącą ceny prądu będzie stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za MWh w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 r. Małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty określone w ustawie, aby zapłacić rachunki w niższej cenie, muszą złożyć wymagane oświadczenia do 30 listopada. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo PGE przedstawia się jako "lider zielonej zmiany". A jak jest naprawdę?

Mija termin złożenia wniosku o niższą cenę prądu. Klienci szturmują PGE 

Czasu zostało niewiele. W wielu miejscach do końca listopada wydłużone zostały godziny pracy biur obsługi klienta. Mimo to ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin. - Jest gorzej niż za komuny. Czas oczekiwania to nawet 4 godz. - mówił "Gazecie Wyborczej" jeden z mieszkańców Rzeszowa. - Przed biurem obsługi klienta PGE w Grójcu tworzą się kolejki już przed godziną 6 rano - informuje czytelnik lokalnego portalu.

rachunki za prąd - zdjęcie ilustracyjne Prosty sposób na niższe rachunki za prąd. Kiedy prąd jest najtańszy?

Energia elektryczna w cenie 785 zł/MWh

Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, małe i średnie firmy, samorządy i instytucje użyteczności publicznej, aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, muszą u swojego sprzedawcy złożyć stosowne oświadczenie.

Dokumenty można składać w formie papierowej lub elektronicznej (tzn. plik opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym przesłany pocztą elektroniczną) u swoich dostawców energii.

Wzór oświadczenia dostępny jest na oficjalnej stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz w Dzienniku Ustaw.

Gospodarstwa domowe odbiorca rozliczy samodzielnie

Przypomnijmy, gospodarstwa domowe nie muszą składać żadnego oświadczenia. Dla tej grupy maksymalna cena energii elektrycznej wynosi 693 zł/MWh. Cena maksymalna będzie obowiązywać po przekroczeniu rocznych limitów zużycia:

  • 2 MWh (wszystkie gospodarstwa domowe),
  • 2,6 MWh (osoby niepełnosprawne),
  • 3 MWh (osoby z Kartą Dużej Rodziny oraz rolnicy).

Dostawca samodzielnie rozliczy odbiorcę.

Gminy w powiecie chełmińskim czekają kilkumilionowe rachunki za prąd. Wójtowie zapowiadają, że zabraknie pieniędzy na inwestycje, problem może być w zimę z odśnieżaniem dróg Sprawdź, ile prądu możesz wykorzystać, aby płacić niższe rachunki

Więcej o: