Polskie talent show. Jakie nagrody czekają na zwycięzców najpopularniejszych programów?

Zwycięzcy polskich talent show oprócz takich niewątpliwych korzyści jak sława, rozpoznawalność, czy otwarcie drzwi do wielkiej kariery, mogą liczyć także na zdobycie niemałej sumy pieniędzy. Przyjrzeliśmy się najpopularniejszym polskim talent show i przygotowaliśmy listę nagród, na jakie mogą liczyć zwycięzcy.

Programy typu talent show cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, zarówno ze strony widzów, jak i uczestników. Osoby, które zgłaszają się do programów typu "Mam Talent", "Masterchef", czy "The Voice of Poland" liczą na zdobycie popularności, która pozwoli im rozwijać karierę. W osiągnięciu tego celu może pomóc również nagroda pieniężna, która jest przewidziana dla zwycięzcy programu. Na jakie kwoty mogą liczyć laureaci nagrody głównej w polskich talent show? 

Zobacz wideo Co się myśli i czuje przed wejściem na scenę America's Got Talent? Wywiad z Sarą James

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Polskie talent show - gdzie nagroda jest najwyższa?

Największą przewidzianą nagrodą dla zwycięzcy, może poszczycić się emitowany od 2008 roku na antenie TVN program "Mam talent!". Dla laureata nagrody głównej czeka czek na kwotę 300 tys. złotych. Finał 14. edycji programu miał miejsce 26 listopada 2022 roku. Zwycięzcą okazał się 12-letni akordeonista Miłosz Bachonko, który swoją grą urzekł nie tylko jurorów, ale też widzów programu, którzy zapewnili mu wygraną.

Również pierwowzór polskiego "Mam talent!", brytyjski "Got talent" może poszczycić się wysoką wygraną. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 250 tys. funtów oraz możliwość występu przed rodziną królewską. Niedościgniony jednak pozostaje amerykański wariant programu - "America’s Got Talent", w którym wygrana główna wynosi aż milion dolarów, co w przeliczeniu stanowi około 4 mln 800 tys. zł.

Polskie talent show - lista nagród dla zwycięzców

Każda większa stacja telewizyjna emituje co najmniej kilka programów typu talent show. Zarówno widzowie, jak i uczestnicy mogą przebierać w propozycjach. Dla samych uczestników dodatkową zachętą do udziału w programi jest nagroda, jaka może na niego czekać w finale. Na jakie kwoty i nagrody dodatkowe mogą liczyć laureaci pierwszych miejsc w popularnych programach telewizyjnych talent show?

  • "Top Model" - 100 tys. zł, kontrakt z agencją modelingową oraz sesja okładkowa w magazynie "Glamour""
  • You Can Dance - Nowa Generacja" – 100 tys. zł
  • "MasterChef" - 100 tys. zł oraz wydanie własnej książki kulinarnej
  • "The Voice of Poland" - 50 tys. zł, kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska oraz statuetka Najlepszego Głosu w Polsce
  • "The Voice Kids" - 50 tys. zł oraz wydanie singla z wytwórnią Universal Music Polska
  • "The Voice Senior" - 50 tys. zł, wycieczka o wartości 30 tys. zł oraz tytuł Najlepszego Głosu w Polsce
  • "Master Chef Junior" - 15 tys. zł oraz dwutygodniowa wycieczka o wartości 40 tys. zł.
Więcej o: