Górnicy z JSW dostaną "karpiowe". Nawet 1350 zł na "zwiększone wydatki w grudniu"

Od 1250 do 1350 zł brutto dodatkowej gotówki dostaną w grudniu pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej SiG. Jak informuje w komunikacie Solidarność, pomoc materialną przyznano w związku "ze zwiększonymi wydatkami w okresie zimowym".

Jak podaje w mediach społecznościowych NSZZ "Solidarność" Jastrzębskiej Spółki Węglowej "Szkolenie i Górnictwo", są trzy stawki "karpiowego" - 1250, 1300 i 1350 zł brutto. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 135

"Karpiowe" dla górników. W grudniu dostaną nawet 1350 zł brutto

Portal nettg.pl podaje, że "karpiowe" będą wypłacane razem z wynagrodzeniami. Wysokość zależy od stanowiska. Największy grudniowy dodatek będzie przysługiwał pracownikom zatrudnionym pod ziemią.1300 zł brutto to stawka dla pracowników zakładów przeróbczych, a pracownicy na powierzchni otrzymają 1250 zł brutto. 

Operator podaje godziny szczytu poboru energii elektrycznej Kiedy oszczędzać prąd? Operator wskazuje konkretne godziny

Solidarność wyjaśnia, że pomoc materialna ma związek "ze zwiększonymi wydatkami w okresie zimowym". W czwartek związek poinformował także o porozumieniu dotyczącym wynagrodzeń w spółce. Jak podane w komunikacie, od 1 stycznia przyszłego roku stawki dniówkowe wzrosną o 15 proc. na każdym stanowisku. 

Jastrzębska Spółka Węglowa "Szkolenie i Górnictwo" została powołana w 2014 roku.  "Od początku funkcjonowania głównym przedmiotem jej działania były szkolenia i kursy zawodowe. Prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów wewnętrznych oraz zewnętrznych, współpracujących z JSW SiG" - czytamy na stronie przedsiębiorstwa. 

Gaz (zdjęcie ilustracyjne) Dodatek gazowy 2023. Czym jest i komu będzie przysługiwał?

Górnicy mogą liczyć na "jednorazowe" rekompensaty inflacyjną. PGG wypłaca po 6400 zł

Inne państwowe spółki górnicze również dbają o swoich pracowników. Górnicy zatrudnieni w Polskiej Grupie Górniczej, największej spółce węglowej w Polsce, we wrześniu po raz kolejny otrzymali dodatek inflacyjny. Wynosi nawet 6400 zł brutto.

Najwyższa z kwot trafi do osób zatrudnionych pod ziemią, 5200 otrzymają pracownicy zakładów mechanicznej przeróbki węgla, Zakładu Informatyki i Telekomunikacji czy Remontowo-Produkcyjnego. 4000 zł otrzymają zatrudnieni w Zakładzie Elektrociepłowni - z wyłączeniem stanowisk administracyjnych. Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

Związkowcy wywalczyli jeszcze jedną taką wypłatę. Otrzymają ją na święta

Więcej o: