Górnicy z JSW dostaną "karpiowe". Nawet 1350 zł na "zwiększone wydatki w grudniu"

Od 1250 do 1350 zł brutto dodatkowej gotówki dostaną w grudniu pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej SiG. Jak informuje w komunikacie Solidarność, pomoc materialną przyznano w związku "ze zwiększonymi wydatkami w okresie zimowym".

Jak podaje w mediach społecznościowych NSZZ "Solidarność" Jastrzębskiej Spółki Węglowej "Szkolenie i Górnictwo", są trzy stawki "karpiowego" - 1250, 1300 i 1350 zł brutto. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 135

"Karpiowe" dla górników. W grudniu dostaną nawet 1350 zł brutto

Portal nettg.pl podaje, że "karpiowe" będą wypłacane razem z wynagrodzeniami. Wysokość zależy od stanowiska. Największy grudniowy dodatek będzie przysługiwał pracownikom zatrudnionym pod ziemią.1300 zł brutto to stawka dla pracowników zakładów przeróbczych, a pracownicy na powierzchni otrzymają 1250 zł brutto. 

Solidarność wyjaśnia, że pomoc materialna ma związek "ze zwiększonymi wydatkami w okresie zimowym". W czwartek związek poinformował także o porozumieniu dotyczącym wynagrodzeń w spółce. Jak podane w komunikacie, od 1 stycznia przyszłego roku stawki dniówkowe wzrosną o 15 proc. na każdym stanowisku. 

Jastrzębska Spółka Węglowa "Szkolenie i Górnictwo" została powołana w 2014 roku.  "Od początku funkcjonowania głównym przedmiotem jej działania były szkolenia i kursy zawodowe. Prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów wewnętrznych oraz zewnętrznych, współpracujących z JSW SiG" - czytamy na stronie przedsiębiorstwa. 

Górnicy mogą liczyć na "jednorazowe" rekompensaty inflacyjną. PGG wypłaca po 6400 zł

Inne państwowe spółki górnicze również dbają o swoich pracowników. Górnicy zatrudnieni w Polskiej Grupie Górniczej, największej spółce węglowej w Polsce, we wrześniu po raz kolejny otrzymali dodatek inflacyjny. Wynosi nawet 6400 zł brutto.

Najwyższa z kwot trafi do osób zatrudnionych pod ziemią, 5200 otrzymają pracownicy zakładów mechanicznej przeróbki węgla, Zakładu Informatyki i Telekomunikacji czy Remontowo-Produkcyjnego. 4000 zł otrzymają zatrudnieni w Zakładzie Elektrociepłowni - z wyłączeniem stanowisk administracyjnych. Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

Związkowcy wywalczyli jeszcze jedną taką wypłatę. Otrzymają ją na święta. 

Więcej o: