Popeyes wkracza do Polski. Ale bez zdrowego szpinaku. Bynajmniej. To amerykański fast food

W 2023 roku amerykańska sieć restauracji fast food Popeyes otworzy swój pierwszy lokal w Polsce. Wbrew pozorom nazwa firmy nie ma związku z kreskówkowym marynarzem Popeye'em, który uwielbiał jeść szpinak, a w menu restauracji znajdziemy nieco mniej zdrowe propozycje.

Popeyes Polska ruszył już z kontem na Facebooku. Sieć wrzuciła kilka postów, w których informuje, że w Polsce pojawi się w 2023 roku. 

Zobacz wideo Mięso z in vitro? Pierwszy raz zjedzono je w 2013 roku [Next Station]

Popeyes otworzy kilkaset restauracji w Europie Środkowej

Popeyes do Polski sprowadzają firmy Restaurant Brands International i McWin, które nabyły prawa do masterfranczyzy i rozwoju marek Burger King i Popeyes w kilku krajach Europy - w Polsce, Rumunii i Czechach - informuje horecanet.pl. Firmy planują otworzyć w tej części świata 600 restauracji w 10 lat. 

Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy z McWin i jesteśmy przekonani, że ich duże doświadczenie w rozwijaniu biznesu przełoży się na udaną ekspansję naszych kultowych marek w Europie Wschodniej. (...) To duży krok w naszej ambitnej podróży.

- powiedział David Shear, prezes International Restaurant Brands International Inc.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Popeyes ma 3,8 tys. restauracji w ponad 30 krajach. Marka powstała w 1972 roku w Nowym Orleanie. Firma nie podała, gdzie powstanie pierwszy lokal Popeyes w Polsce. 

Co zjemy w Popeyes? W menu kurczak i smażone krewetki

Choć wielu Polakom nazwa sieci może kojarzyć się głównie ze szpinakożernym marynarzem, kuchnia Popeyes Polska oferuje nieco inne smaki. Pełna amerykańska nazwa firmy to Popeyes Louisiana Kitchen. Sieć serwuje więc typowe dla tego stanu potrawy - w menu znajdziemy np. pikantnego kurczaka w panierce oraz smażone krewetki.

Popeyes wchodzi do Polski w 2023 r. Nazwa sieci nawiązuje do fikcyjnej postaci

Nazwa sieci nie pochodzi od słynnego kreskówkowego marynarza, jednak nawiązuje do innej fikcyjnej postaci o tym samym pseudonimie. Chodzi o Jimmy'ego "Popeye'a" Doyla z filmu "Francuski Łącznik".

Więcej o: