Glapiński mówił o inflacji, potem składał życzenia i się zwierzał. "Kotka domaga się więcej pieszczot"

- Polityka i gospodarka są ważnymi rzeczami, ale nie są najważniejsze z perspektywy życia - mówił prezes NBP Adam Glapiński podczas konferencji prasowej. - Jak odczuwamy brak miłości, a nie mamy w pobliżu kogoś atrakcyjnego, komu moglibyśmy zaufać, to kupmy sobie psa lub kota. To bardzo uspokaja - dodał. Glapiński przyznał, że ma dwa psy i kotkę. - Gdy wracam do domu wieczorem to nie mogę zmienić pozycji siedzącej na inną - mówił.

W czwartek po godz. 15:00 rozpoczęła się konferencja prezesa Narodowego Banku Polskiego. Adam Glapiński tradycyjnie mówił o inflacji i prognozach na przyszły rok, a pod koniec odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jednak później, zamiast zakończyć konferencję, przez kilka minut składał życzenia.

Prezes NBP Adam Glapiński z życzeniami do Polaków: Nie kłóćcie się na tematy polityczno-ekonomiczne, to nie jest tego warte

- Składam państwu życzenia. Miłych, pogodnych, zdrowych świąt. Obyśmy przyszły rok mieli lepszy w gospodarce, a w szczególności, jeśli chodzi o inflację - mówił szef NBP. Następnie kontynuował temat inflacji i wrócił m.in. do tematu wojny w Ukrainie, po czym znów składał życzenia.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

- Jeszcze raz życzę państwu miłych świąt. Nie kłóćcie się na tematy polityczno-ekonomiczne przy stołach rodzinnych, to nie jest tego warte. Trzeba mówić o miłości, uczuciach, zdrowiu, o tym, jak radzimy sobie jako kraj, rodzina. Polityka i gospodarka są ważnymi rzeczami, ale nie są najważniejsze z perspektywy życia. Trzeba nakierować swoje myślenie na dobre elementy - powiedział Glapiński.

Adam Glapiński: "Kupcie sobie psa lub kota. Moja kotka domaga się coraz więcej pieszczot, to naprawdę uspokaja"

- Jak odczuwamy brak miłości, a nie mamy w pobliżu kogoś atrakcyjnego, komu moglibyśmy zaufać, to kupmy sobie psa lub kota. To bardzo uspokaja - radził prezes polskiego banku centralnego. Następnie zaczął się zwierzać. - Ja mam pesymistyczną sytuację, bo mam bardzo stare psy, które są wyciągnięte poza statystyczny kres. Dwie ogromne wilczurki, mają 12 i 13 lat, są ogromne kłopoty z nimi. Muszę wydłużyć czas wychodzenia z domu, żeby sprzątać, pomagać w sprzątaniu, to ogromna radość i satysfakcja - mówił.

- Kotka ma 18 lat i odpukać - jest bardzo zdrowa, ale domaga się coraz więcej pieszczot. Wracam do domu wieczorem, to w ogóle nie mogę zmienić pozycji siedzącej na inną. [...] To naprawdę uspokaja. Dobra książka, spotkania z rodziną, jeśli rodzina się nie gryzie. Jeśli się gryzie, to też trzeba życzenia złożyć i dobrze życzyć. Jak rodzina jest miła, fajna, to jest bezcenny skarb - powiedział Glapiński.

Pełne wystąpienie prezesa NBP Adama Glapińskiego na konferencji można obejrzeć poniżej.

 
Zobacz wideo Belka: Prezes Glapiński zaczyna pisać instrukcję, jak mu szkodzić
Więcej o: