TBM. Drugi transport gigantycznego "kreta". Będzie jechał przez Warszawę

Druga kolumna maszyny TBM w sobotę rano dotrze do węzła Janki na trasie S8, gdzie zaplanowano postój. Następnie w nocy z soboty na niedzielę ruszy w kierunku Warszawy. To oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców.

Rusza drugi transport maszyny TBM. Tym razem na platformach konwoju znajduje się napęd główny maszyny i tak jak poprzednio elementy jej obudowy. Największy element tego transportu jest niewiele węższy od tego z listopadowego konwoju, jednak jego waga wynosi 240 ton. Łącznie waga całego zestawu przewożącego najcięższy ładunek wynosi 499 ton.

Transport maszyny TBM. Przez Rzeszów przejedzie w nocy z 28 na 29 listopada (zdjęcie ilustracyjne) TBM "mknie" przez Polskę. Olbrzymia maszyna wjechała na S8

Drugi konwój TBM jedzie przez Polskę. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Tak jak poprzednio konwój pojazdów porusza się z niewielką prędkością, zajmując całą szerokość jezdni. Dla kierowców oznacza to czasową konieczność poruszania się za konwojem i ograniczoną możliwość wyprzedzenia go. W dogodnych miejscach kolumna transportowa zatrzymuje się, by rozładować spiętrzenie pojazdów za nią. Utrudnienia mogą również pojawić się na węzłach autostradowych w momencie przejazdu transportu, gdy będzie chwilowo wstrzymany ruch na łącznicach włączeniowych węzła.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maszyna TBM jest transportowana na Podkarpacie - ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie). Transport porusza się w godzinach nocnych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Transport TBM przejedzie przez Warszawę

W nocy z piątku na sobotę kolumna TBM około północy przekroczy granicę woj. łódzkiego i mazowieckiego. W sobotę około godziny 5:30 transport dotrze do węzła Janki w ciągu drogi ekspresowej S8, gdzie zaplanowano postój do godziny 22:00. W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 pomiędzy węzłami Kowiesy i Janki możliwe będą utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy.

W sobotę o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) w niedzielę ok. godz. 6:00, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do godz. 22:00.

Transport po wyjeździe z węzła Janki będzie poruszał się drogą ekspresową S8. Następnie około godz. 23:00 na węźle Opacz konwój zjedzie na drogę ekspresową S2 (jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą) w kierunku Terespola. W nocy z soboty na niedzielę około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia na ciągu głównym S2 w kierunku węzła Lubelska. Następnie na węźle Puławska (przed tunelem S2) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i będzie poruszała się po drogach miejskich (ul. Puławska, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecka, Wilanowska, Przyczółkowa) w godz. 00:30 - 2:30.

TBM dotarła na Podkarpacie Wielki "kret" po 18 dniach dotarł na Podkarpacie. Ale jezcze nie może wiercić

W niedzielę około godz. 3:15 transport maszyny TBM będzie poruszał się drogą ekspresową S2 w kierunku Terespola (całą szerokością jezdni). Około godziny 5:00 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów. Okoły godziny 6:00 transport rozpocznie postój na jezdni S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

W niedzielę o godz. 23:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina do MOP Wola Korycka, gdzie w poniedziałek około godz. 5:30 dotrze na kolejny postój. Będzie on trwać do godz. 22:00, po czym transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina z MOP Wola Korycka, na kolejny postój do MOP Markuszów już na terenie województwa lubelskiego.

Zobacz wideo Co roku dochodzi do wielu wypadków kolejowych. Ich główne przyczyny to pośpiech, roztargnienie i brawura
Więcej o: