Koniec wróżek w TVN i TVN7. "Noc magii" zniknęła z anteny. "Decyzja nowego dyrektora"

Z TVN i TVN7 zniknął ezoteryczny program "Noc magii". - Został zdjęty przez nowego dyrektora programowego i w najbliższym czasie raczej nie powróci - mówi portalowi Wirtualne Media jedna z prowadzących, Margarita Kochan. W zamian pojawiły się powtórki paradokumentów czy wywiad z 2010 roku z Ewą Kopacz.

Ezoteryczna "Noc magii" była emitowana w TVN7 od godziny 2:40 i w TVN od godziny 2:50. Kończyła się ok. 5 rano. Magdalena Pytia, Wróżbita Satoru, Wiedźmin Michał, Wróżka Akima czy Jasnowidz Angels odpowiadali m.in. na pytania widzów dotyczące ich przyszłości. Nadszedł jednak koniec telewizyjnych przepowiedni. - Program został zdjęty przez nowego dyrektora programowego i w najbliższym czasie raczej nie powróci - mówi portalowi Wirtualne Media jedna z prowadzących, Margarita Kochan.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wróżka przepowiedziała coś Małgorzacie Rozenek. Spełniło się

Koniec wróżek w TVN i TVN7. Program zniknął wraz z końcem października

Okazuje się, że program niespodziewanie zniknął wraz z końcem października. Jak podają Wirtualne Media, o przyczynach decyzji nie zostali poinformowani nawet prowadzący.

 

Administratorzy facebookowego profilu Noc Magii TVN/TVN 7 wydali oficjalne oświadczenie. 

"Szanowni Miłośnicy ezoteryki. Jak już pewnie zauważyliście, program 'Noc Magii' w telewizji TVN kończy emisję. Jest nam przykro z tego powodu zapewne w równym stopniu, jak i Wam. Mamy jednak dobrą wiadomość! Mimo że program telewizyjny się kończy, my będziemy działać dalej. 'Noc Magii' pozostaje w sferze internetu. Dokonujemy odważnych zmian i wierzymy, że będą to zmiany na lepsze" - czytamy.

"Przygotowujemy dla Was nową odsłonę strony www.nocmagii.pl. Stawiamy na interakcję z widzami, dlatego szykujemy sporo ciekawych niespodzianek, które jedna po drugiej będą przed Wami odsłaniane. Bądźcie z nami!" - informują we wpisie udostępnionym 30 października.

Internauci i fani programu w komentarzach nie kryją swojego rozżalenia. "Odeszła Cudowna Amina Jasnowidz wszystko się skończyło" - pisze jeden z nich. "Szkoda, że Pan Maciej nie pożegnał się z widzami. Tak bardzo będzie mi brakować Jego programów" - dodaje kolejna osoba. "'Noc Magii' straci wielu odbiorców, nie każdy ma Internet, komputer. Wielu seniorów odpadnie, a wiem, że oglądali" - czytamy pod postem. 

W zamian programy archiwalne i powtórki paradokumentów

"Noc magii" została zastąpiona archiwalnymi programami, powtórkami paradokumentów czy magazynem reporterów. Co więcej, stacja TVN7 ostatnio wyemitowała wywiad z 2010 roku z Ewą Kopacz, która opowiadała o współpracy z Rosjanami po katastrofie smoleńskiej. - Gdy słyszę bzdury i teorie dotyczące katastrofy, jakie głoszą rozmaici ludzie, to nóż mi się w kieszeni otwiera - mówiła wówczas. 

Przypomnijmy, po odejściu Edwarda Miszczaka - dotychczasowego dyrektora programowego stacji, który przeszedł do Polsatu - Grupa TVN Warner Bros. Discovery wprowadziła strukturalne zmiany. Miejsce Miszczaka zajął Bogdan Czaja. Jarosław Potasz został powołany do pełnienia stanowiska vice president studios & productions. 

W maju z anteny zniknął kanał z wróżbami Ezo TV. W zamian Grupa MWE rozpoczęła emisję stacji Nuta Gold.

Więcej o: