Amazon założył "Zespół z pasją". Pracownicy mają już dwa szlagiery, w tym konkurencję dla Wham!

Amazon w projekcie "Zespół z pasją" wyłonił pracowników, którzy nagrali dwie piosenki. Jedna to świąteczna alternatywa dla tych, którym przejadło się "Last Christmas", w drugiej pracownicy wychwalają natomiast pracę w firmie.

Prace nad piosenkami trwały od kilku miesięcy. Już na początku października Amazon zaprezentował finalistów projektu "Zespół z Pasją". Pracownicy firmy dostali szansę nagrania piosenek z profesjonalistami, m.in. z Grzegorzem Hyżym i Dj Gromee. 

W przygotowaniu jest cała płyta, ale póki co otrzymaliśmy dwa utwory - "To świąteczny dzień" oraz "Nasz czas". Oba okraszono teledyskami. 

 

- To mój czas, wieje nam mocno pomyślności wiatr. Niesie na skrzydłach poprzez dziwny świat. Wiatr dobrych zmian chce moje życie ubrać w nowy plan. Nie bronię się, nie poddam się. Bo zaufanie do was mam, bez pustych fraz. To mój czas! - słyszymy w piosence.

Możliwość pracy z profesjonalnymi muzykami w profesjonalny studiu mogła być niesamowitą przygodą dla uczestników programu. A dla firmy - bez wątpienia rodzajem promocji, budującej pozytywny wizerunek pracodawcy.

 

Amazon i czterodniowy tydzień pracy

Amazon w najnowszych komunikatach informuje, że dotychczas stworzył w Polsce łącznie ponad 70 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy. Jak możemy przeczytać: "Od 2012 r. firma zainwestowała ponad 18,5 mld zł, skupiając się na kluczowych obszarach: rozwoju infrastruktury, tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy, działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju czy uruchamianiu nowych usług i produktów, w tym rozwiązań dla klientów Amazon.pl oraz sektora MŚP".

Przy takim zatrudnieniu i skali działalności Amazona w Polsce i na świecie, nie brakuje jednak doniesień o trudnych relacjach firmy z członkami związków zawodowych czy częścią pracowników po prostu.       

Motywem, który powtarza się w świątecznej piosence, jest krótszy tydzień pracy. "Wszyscy bez wyjątku chwalą 4-dniowy tydzień pracy, dający im czas dla bliskich i na realizację pasji" - pisze Amazon w komunikacie. Warto jednak przypomnieć, że nie jest to skrócenie czasu pracy, jak w wielu eksperymentujących z czterodniowym czasem pracy firmach, lecz specyficzne rozwiązanie na wyrobienie 40-godzinnego tygodnia pracy w ciągu czterech dni - praca po 10 godzin dziennie.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Amazon i związki zawodowe

Polscy związkowcy od lat walczą o prawa pracowników w firmie i informują o wyśrubowanych normach. Dość powiedzieć, że OZZ Inicjatywa Pracownicza Amazon jest właśnie w trakcie referendum strajkowego. 

W USA pierwszy związek zawodowy w Amazonie udało się zawiązać dopiero w kwietniu 2022 roku, po długiej i ciężkiej walce. 

Więcej o: