Masz w domu to krzesło z Ikei? Może nie być bezpieczne. Zwróć je bez paragonu

Część krzeseł obrotowych Odger z Ikei ma wadę produkcyjną. Podstawa może pęknąć i doprowadzić do upadku oraz odniesienia obrażeń. Sieć apeluje, by klienci przestali używać krzesła, gwarantuje też zwrot kosztów.

Problem dotyczy krzesła obrotowego Odger w kolorze antracytowym z oznaczeniem daty produkcji do 2221 włącznie (pierwsze dwie cyfry oznaczają rok, a dwie kolejne tydzień produkcji). Ikea wycofuje je ze sprzedaży, bo istnieje ryzyko pęknięcia podstawy krzesła, a tym samym upadku i odniesienia obrażeń. 

Zobacz wideo Czy działania ministerstwa obrony realnie wpływają na wzmocnienie polskiej armii?

Ikea apeluje o zwrot krzesła obrotowego z wadą produkcyjną

Sieć prosi o niezwłoczne zaprzestanie krzeseł Odger z uszkodzonej partii. Mebel można zwrócić do najbliższego sklepu Ikea. Paragon nie jest wymagany, a sklep gwarantuje pełny zwrot kosztów

Nazwę produktu i oznaczenie daty produkcji można znaleźć pod siedziskiem, odlane w materiale, z którego zostało wykonane.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

"Ikea opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż. Mimo to dotarły do nas informacje, że w przypadku krzeseł obrotowych Odger w kolorze antracytowym z oznaczeniem daty produkcji do 2221 włącznie istnieje ryzyko pęknięcia podstawy" - poinformowała sieć. 

Czarna seria Ikea. W mrożonym cieście Daim znaleziono kawałki metalu

To już drugi raz w tym tygodniu, gdy Ikea informuje o wycofaniu ze sprzedaży produktu ze swojej oferty. Ostatnio przekazano, że w mrożonym cieście Daim znaleziono kawałki metalu. Problem dotyczy parii L2140 i datą przydatności do spożycia: 18.11.2023.

Również w tym przypadku produkty można zwrócić w dowolnym sklepie Ikea, a sieć oferuje pełny zwrot kosztów. Paragon nie jest potrzebny. 

Więcej o: