Leo Messi zostanie uwieczniony na banknocie? Bank Centralny Argentyny chce uczcić Mistrzostwo Świata

Bank Centralny Argentyny rozważa wypuszczenie do obiegu banknotu o nominale 1000 pesos z wizerunkiem piłkarza Lionel Messiego. Argentyńczycy chcą w ten sposób uczcić zdobycie przez Albiceleste Mistrzostwa Świata. Wartość banknotu nie jest przypadkowa. Ma nawiązywać do numeru na koszulce zawodnika Argentyny.

Reprezentacja Argentyny została zeszłej niedzieli Mistrzem Świata w piłce nożnej. W finale turnieju w Katarze pokonali Francuzów 4:2 w rzutach karnych, po tym, jak mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry wynikiem 3:3.

Zobacz wideo Co ze stadionem z kontenerów? Cała prawda o obiekcie 974 w Katarze

Od kiedy skończył się mecz, Argentyńczycy w szalony sposób świętują swój historyczny wynik. We wtorek 4 mln kibiców wyszło na ulice Buenos Aires. Do tego szaleństwa dołączyć się ma także Bank Centralny Argentyny.  

Argentyńczycy świętują Mistrzostwo Świata 

Bankierzy od dawna zastanawiali się - jak uczcić możliwy sukces reprezentacji Argentyny na Mistrzostwach Świata w Katarze. W końcu ostatnim razem w 1986 roku, gdy Argentyna sięgnęła po ten tytuł, bank wyemitował cztery pamiątkowe monety. Tym razem bankierzy chcą to przebić. 

Bank Centralny Argentyny rozważa umieszczenie twarzy Lionela Messiego na banknocie o nominale 1000 peso. Wysokość banknotu nie jest przypadkowa, ponieważ dla urzędników ważne jest, żeby liczba ta zaczynała się od numeru "10" z jakim Argentyńczyk gra na koszulce. Tak ma wyglądać front banknotu. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bank Centralny chce wyemitować banknot z Leo Messim

Z kolei na odwrocie ma znaleźć się napis "La Scaloneta" (potocznie mówi się tak na reprezentację Argentyny prowadzoną przez selekcjonera Lionela Scaloniego) i grafika przedstawiająca pozostałych zawodników - donosi portal El Financiero

1000 pesos argentyńskich to około 25 złotych.  

Więcej o: