Trwa pierwszy w 2023 roku długi weekend, związany ze świętem Trzech Króli. Kolejna okazja do dłuższego wolnego będzie dopiero w kwietniu, przy okazji Wielkanocy. Biorąc urlop od 11 do 14 kwietnia, pracownicy mogą zapewnić sobie aż dziewięć dni wypoczynku.
Po świętach wielkanocnych okazją na urlop będzie majówka. Świąteczne dni - 1 i 3 maja - wypadają w poniedziałek i środę. Wystarczy "zaklepać" sobie trzy dni urlopu, żeby przedłużyć wolne do dziewięciu dni.
Warto wziąć urlop również 9 czerwca, czyli w piątek po Bożym Ciele, żeby mieć czterodniowy długi weekend (8-11 czerwca), a także w poniedziałek 14 sierpnia - przed Wniebowzięciem NMP/świętem Wojska Polskiego (wtedy wolne potrwa od 12 do 15 sierpnia).
Świąteczny 1 listopada przypada w środę. Wystarczą zatem cztery dni urlopu, aby mieć jeszcze jedno dziewięciodniowe wolne.
Trzy dni urlopu w grudniu - między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem i Nowym Rokiem - zapewni pracownikom 10-dniowy wypoczynek.
Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl >>>
Niżej podajemy szczegółową rozpiskę dni ustawowo wolnych od pracy w 2023 roku:
Warto pamiętać, że święto wypadające w niedzielę pracownik nie dostaje dodatkowego dnia wolnego. Zgodnie z Kodeksem pracy inne święta, wypadające w okresie rozliczeniowym i przypadające w inny dzień niż niedziela, obniżają wymiar czasu pracy o osiem godzin.