W Katowicach powstała "Żabka tylko dla mieszkańców osiedla"? Sieć reaguje

"Sklep 'Żabka' tylko dla mieszkańców osiedla" - taką informację mogli zobaczyć mieszkańcy Katowic przy jednym ze sklepów popularnej sieci znajdującym się na osiedlu Dębowe Tarasy. Zdjęcie kuriozalnego znaku szybko zyskało popularność w internecie. Odniosła się do niego sama Żabka, która poinformowała, że kartka została zawieszona bez wiedzy sieci i została już usunięta.

Sieć sklepów Żabka dała się poznać już ze swoich innowacji. W zeszłym roku otwarto m.in. Żabki przy autostradzie, Żabki samoobsługowe, Żabki ekologiczne, a nawet mówiło się o Żabkach drive-thru. Na początku tego roku w sieci pojawiło się jednak zdjęcie "Żabki dla wybranych".  

Zobacz wideo Jak zmalały nasze oszczędności wskutek inflacji? Ekspertka wyjaśnia

Elitarna Żabka w Katowicach?

"Tymczasem w Katowicach polski chów klatkowy osiągnął stan swej absolutnej perfekcji"- napisał jeden z oburzonych internautów, załączając zdjęcie sklepu Żabka, a przed nim znak "Sklep 'Żabka' tylko dla mieszkańców osiedla". Placówka ta znajduje się w dzielnicy Dąb na terenie Katowic na strzeżonym osiedlu mieszkaniowym Dębowe Tarasy. Zdjęcie szybko zrobiło w internecie furorę, ale też przyniosło falę oburzenia.  

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Żabka tłumaczy się ze sklepu "dla wybranych"

To medialne zamieszanie wywołało do tablicy Żabkę, która musiała wytłumaczyć się z feralnego znaku. Dzień po tym, jak zdjęcie trafiło do internetu, poinformowano, że "kartka informująca o tym, że placówka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców katowickiego osiedla, została zawieszona bez naszej wiedzy i została już usunięta". 

Jednocześnie sieć podkreśliła, że "regulacje dotyczące wstępu lub braku wstępu na teren danego osiedla pozostają poza decyzyjnością spółki Żabka Polska".  

Żabka uruchomi sklepy, do których zwykły klient nie będzie miał wstępu

Co ciekawe na początku tego roku rzeczywiście pojawiała się informacja, że Żabka uruchomi wkrótce nowy format sklepów, który nie będzie dostępny bezpośrednio dla przeciętnego klienta. Chodziło jednak o tzw. dark store. To specjalny rodzaj sklepu, który służy wyłącznie obsłudze zamówień internetowych. Można go uznać za rodzaj magazynu umieszczonego blisko centrum miasta

Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule >>>>

Więcej o: