Wywołał polityczną burzę z piorunami. "Ekonomista opozycji" gościem "Studia Biznes"

Czy zlikwidować 13. i 14. emeryturę, pozbawić niektórych 500 Plus, podnieść efektywny wiek emerytalny? Bogusław Grabowski, były członek RPP, okrzyknięty przez premiera Morawieckiego "ekonomistą opozycji" opowie w "Studiu Biznes", co powinna zrobić opozycja, gdy dojdzie do władzy. Dr hab. n. med. Magda Wiśniewska opowie z kolei, czy system ochrony zdrowia w Polsce trzeszczy w szwach.
Zobacz wideo Bogusław Grabowski gościem "Studia Biznes"

Bogusław Grabowski gościem "Studia Biznes". Morawiecki mówi, że to "ekonomista opozycji"

Rok 2023 to rok wyborów parlamentarnych. Emocje związane z poglądami na gospodarkę rozgrzewają media wyjątkowo wcześnie. Głośno było m.in. o tezach, które wygłosił dr Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Na antenie Radia Zet wezwał do przyjęcia euro, stwierdził, że programy takie jak 13. i 14. emerytura są nieefektywne, zaapelował też, by odebrać 500 Plus osobom zamożnym, np. takim, które zarabiają 20 tys. zł miesięcznie. 

Politycy obozu władzy szybko okrzyknęli Bogusława Grabowskiego "ekonomistą opozycji". "Nowy guru ekonomiczny opozycji, a rozwiązania stare: likwidować, prywatyzować, wydłużać czas pracy" - napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki

Gość Łukasza Kijka poruszy i inne tematy, takie jak inflacja, KPO czy ostatnie zmiany w Kodeksie pracy.

Co z systemem ochrony zdrowia w Polsce? "Studio Biznes" wyjaśnia

Kolejna rozmowa dotyczyć będzie pomysłów Naczelnej Rady Lekarskiej na odciążenie służby zdrowia, zwłaszcza w sezonie infekcyjnym. O tym, czy polski system trzeszczy już w szwach, opowie dr hab. n. med. Magda Wiśniewska, Szpital Kliniczny Nr 2 W Szczecinie. Wyjaśni m.in., na czym polegają zwolnienia lekarskie bez wizyty u lekarza i bez teleporady. 

Daniel Maikowski w cyklu Top-Tech przedstawi z kolei pięć gier, które wyróżniały się w zeszłym roku. Rozmowa o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: