Ferie za darmo lub w niższej cenie? Sprawdź, jak skorzystać

Ferie za darmo lub w niższej cenie są możliwe - mówi rząd, przypominając, że to już ostatnie miesiące na skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego. Jak skorzystać z pomocy?

Ferie zimowe, przerwa świąteczna i fakt, że wiele rodzin nie wykorzystało bonów turystycznych, były impulsem do tego, aby przedłużyć ich ważność do końca marca 2023 r. Dokument elektroniczny uprawnia do wydania 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ferie zimowe. Jak aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny można aktywować jedynie na internetowej Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoby uprawnione, które chcą skorzystać ze świadczenia, muszą wykonać kilka czynności:

  1. zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego,
  2. w zakładce "Ogólny" wybrać opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon",
  3. zaczekać, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na wskazany przez świadczeniobiorcę numer telefonu lub adres e-mail.

Uwaga! Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze, a niewykorzystany, przepada.

Bon turystyczny Bon turystyczny. Do kiedy można wykorzystać? Komu przysługuje?

Realizacja bonu jedynie na terenie Polski

"Bon turystyczny wspiera polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19" - czytamy na rządowej stronie. Może z niego skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Świadczenie można zrealizować tylko na terenie Polski. Zapłacimy nim m.in. za pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, campingu, pensjonacie, czy za imprezy turystyczne, które są realizowane przez organizacje pożytku publicznego lub przedsiębiorcę turystycznego. 

Ferie zimowe (zdjęcie ilustracyjne) Ferie zimowe 2023. Rozpiska dla wszystkich województw [DATY]

Więcej o: