Padła kolejna szóstka w Lotto. Już trzecia w tym roku. Wiadomo, gdzie

We wtorek 10 stycznia padła już trzecia w tym roku "szóstka" w Lotto. Nagroda wynosiła aż 2 miliony złotych. Tym razem szczęśliwiec zakupił swój los w województwie śląskim.

Kolejna, już trzecia, główna nagroda w losowaniu Lotto w tym roku padła tym razem w województwie śląskim. Poprzednie wygrane odnotowano w sobotę 7 stycznia. Obie szóstki padły wówczas w miastach województwa dolnośląskiego - we Wrocławiu i Bogatyni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Padła trzecia w tym roku szóstka w Lotto

10 stycznia wylosowano liczby: 3, 10, 11, 30, 40 oraz 48, a do wygrania było 2 miliony złotych. Zwycięzca zakupił swój los w punkcie w Częstochowie na ulicy Jagiellońskiej 30. Co ciekawe, jak przekazał Totalizator Sportowy, to gracz samodzielnie wytypował zwycięskie liczby na swoim kuponie. Łącznie w Częstochowie wygrano już 13 milionów. Pierwsza z szóstek padła w tym mieście 15 listopada 1997 roku. Wówczas nagroda wynosiła 1 426 675,10 złotych. Z kolei najwyższa to 7 652 865 złotych. Rekordowa wygrana została trafiona 12 stycznia 2017 roku. 

Zwycięzca otrzyma niższą kwotę. Wszystko przez podatek od wygranej

Wtorkowy szczęśliwiec będzie musiał jednak pożegnać się z częścią pieniędzy. Ostateczna kwota, która trafi do zwycięzcy, zostanie pomniejszona o 200 tys. złotych. Wszystko przez podatek, który pobierany jest od wygranej. Określany jest on na mocy Ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z podpunktem 2. artykułu 30. podatek od wygranej pobierany jest od przychodów z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową. Podatek od wygranej pobierany jest jako zryczałtowany podatek dochodowy. Zwycięzcy zostaje więc wypłacona kwota pomniejszona o 10 proc. wartości wygranej. Zgodnie z prawem każda wygrana powyżej 2280 złotych podlega takiemu opodatkowaniu. 

Więcej o: