Bon turystyczny - do kiedy jest ważny? Coraz mniej czasu na jego wykorzystanie

Nie każdy pamięta o możliwości wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego. Okres ferii zimowych staje się idealną okazją do jego zrealizowania. To jednorazowe świadczenie może znacznie ułatwić planowanie wyjazdów. Należy jednak mieć na uwadze, iż czasu na jego wykorzystanie pozostaje coraz mniej.

Polski Bon Turystyczny, jak czytamy na stronie ZUS, umożliwia wykonanie płatności za usług hotelarskie lub imprezy turystyczne. Zaktualizowany termin jego realizacji to 31 marca 2023 roku. Skorzystanie z bonu możliwe jest za pośrednictwem profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Przed samym procesem realizacji nie można zapominać także o konieczności aktywacji kodu.

Komu przysługuje Polski Bon Turystyczny?

Jak można wyczytać na stronie PITax.pl, Polski Bon Turystyczny jest jednorazowym świadczeniem na dziecko. Wynosi 500 złotych i przysługuje rodzinom objętych świadczeniem wychowawczym ("500 plus"). Bon turystyczny, co ważne, dotyczy dzieci do 18. roku życia. Wychowywanie dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności zapewnia dodatkowe wsparcie w postaci dodatkowego bonu - oznacza to, że rodzice takich pociech mają do dyspozycji 1000 złotych. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Termin realizacji bonu turystycznego

Początkowy termin wykorzystania bonu przypadał na 30 września 2022 roku. Ostatecznie został on przełożony na 31 marca 2023. Jest to ostateczny termin na wykorzystanie tego dodatku. Ważne jest także to, że data dotyczy samej zapłaty za konkretne usługi, nie zaś terminu ich realizacji.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Gdzie wybrać się na wypoczynek?

Bonu turystyczny można wykorzystać chociażby podczas ferii zimowych dziecka. Mimo iż okresy ich trwania różnią się od siebie w zależności od województwa, wszystkie kończą się najpóźniej pod koniec lutego. Stają się one zatem idealną okazją do wykorzystania dodatku.

Więcej o: