Nowe dopłaty od 1 lutego. Można zyskać nawet 200 tys. zł. Kto może złożyć wniosek?

Od 1 lutego ruszy nabór wniosków na nowe dotacje uruchomione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki nim można uzyskać nawet 200 000 zł. Kto może złożyć wniosek i do kiedy?

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił program skierowany do tych, którzy nie mogą skorzystać z dotacji w ramach programu "Czyste Powietrze". To największy tego typu program dopłat do wymiany starych pieców. Jest on jednak skierowany wyłącznie do właścicieli domów jednorodzinnych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Program "Czyste Powietrze". Ile wniosków złożono?

Nowe dotacje od 1 lutego. Do kogo skierowany jest program?

Z programu mogą skorzystać szkoły, przedszkola, szpitale czy inne budynki użyteczności publicznej na Śląsku. - Ten program jest odpowiedzią na obecną sytuację gospodarczą, na istniejący kryzys energetyczny (...). Chcemy, aby w związku z tą sytuacją obiekty użyteczności publicznej, samorządy, ale także podmioty wrażliwe, szkoły, szpitale, hospicja miały możliwość skorzystania z bardzo dużych środków na likwidację jeszcze działających kotłów węglowych - zaznaczył w rozmowie z portalem Ślązag.com Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nowy program umożliwi m.in. dofinansowanie wymiany węglowego źródła ciepła, np. kotłów, a także zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, jak pompy ciepła, fotowoltaika czy kotły na biomasę.

Do kiedy można składać wnioski? Można liczyć nawet na 200 tys. złotych

Nabór wniosków ma rozpocząć się 1 lutego i trwać do 31 marca. Wnioski o dofinansowanie szkół czy szpitali mogą składać dyrektorzy tych placówek. Wnioskujący mogą liczyć na dotację w wysokości do 200 tysięcy złotych (do 60 proc. kosztów). Fundusz na wsparcie w ramach programu przeznaczył 7 mln złotych.

Więcej o: