Szóstka w Lotto już po raz szósty w styczniu. Prostki zyskały pierwszego mieszkańca, który wygrał

Prostki w woj. warmińsko-mazurskim wzbogaciły się o pierwszego w historii miasta mieszkańca, który trafił szóstkę w Lotto. To już szósta główna wygrana w tym roku.

W sobotę, 28 stycznia w Lotto padły następujące liczby: 4, 24, 34, 39, 40 oraz 44. I znów padła szóstka. To już szósty raz, gdy ktoś zgarnia główną nagrodę tylko w styczniu 2023 roku. 

Zobacz wideo Celebrycka impreza, a wśród tłumu gwiazd "Pan Lotto". Ryszard Rembiszewski: Sam wygrałem w Dużym Lotku tylko...

Lotto z 28 stycznia. Znów padła szóstka

W losowaniu z soboty szóstkę trafiono w punkcie Lotto przy ul. 1 Maja 91 w Prostkach. To pierwszy raz, gdy główna nagroda trafia do mieszkańca tego mazurskiego miasta.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Ze względu na to, że to już kolejna tegoroczna nagroda, jej wysokość nie jest tak spektakularna, jak przy dużych kumulacjach. To wciąż jednak spora kwota, która zmienia życie. Główna nagroda wyniosła w sobotnim losowaniu 2 808 970,70 zł. Do zwycięzcy powędruje jednak tylko 90 proc. tej kwoty, czyli nieco ponad 2,5 mln zł. A to dlatego, że od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek

Padła też główna wygrana w Ekstra Pensji

Lotto poinformowało również, że w sobotnim losowaniu padła również wygrana w Ekstra Pensji. Zwycięzcy tej loterii otrzymują 5 tys. zł miesięcznie przez następne 20 lat. Tym razem takie szczęście uśmiechnęło się do mieszkańca Siemianowic Śląskich, który obstawił 28 stycznia wygrane liczby tj.: 3, 14, 15, 20, 26 i 3. Szczęśliwy zakład zawarto w kolekturze przy ul. Komuny Paryskiej 5.

To pierwszy raz, gdy ktoś z tego miasta wygrywa Ekstra Pensję, ale nie pierwsza wygrana w Lotto w ogóle. Siemianowice Śląskie mogą się pochwalić dwoma lottomilionerami, a do tego to tutaj w październiku 2021 roku odnotowano wygraną I stopnia w Eurojackpot. Szczęśliwiec zgarnął ponad 47 mln zł. 

Więcej o: