Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy. "Sejmowa Liga Mistrzów". 153 tys. zł za godzinę

Zarobki posłów często budzą różne emocje. Ostatnio informowaliśmy o tym, o ile wzrosną emerytury posłów, którzy nadal pracują w Sejmie. Teraz na jaw wyszły zarobki jednego z polityków PiS, który został przewodniczącym komisji, która nie spotkała się ani razu.

Jak podaje "Fakt", poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Zubowski, został wybrany przewodniczącym sejmowej podkomisji do spraw ropy naftowej i gazu ziemnego. Od czasu wyboru w maju 2021 roku komisja nie spotkała się jednak ani razu. Nie wiadomo też, czy odbędą się jakiekolwiek posiedzenia komisji. 

Zobacz wideo Jak zmieni się nasza pensja po 1 lipca 2022 roku? Pytamy wiceministra Sobonia

"Sejmowa Liga Mistrzów". Prawie 13 tysięcy złotych w pięć minut

Mimo tego Wojciech Zubowski zarobił już 12 tysięcy 746 złotych brutto za jedyne pięć minut pracy. Stawka godzinowa jest więc imponująca - 153 tysiące złotych. Jak zauważa dziennik, poseł PiS otrzymuje także dodatek funkcyjny w wysokości 10 proc. uposażenia poselskiego - czyli 1282 złotych brutto miesięcznie. "To więcej, niż dostaje najlepiej opłacany piłkarz świata, Cristiano Ronaldo" - pisze "Fakt". Poseł Zubowski nie chciał odpowiedzieć na pytania dziennika o tym, czy należał mu się dodatek funkcyjny. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dziennikarze poprosili też innych posłów PiS o komentarz w tej sprawie. Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odmówił rozmowy. Rzecznik dyscyplinarny w PiS Karol Karski odesłał dziennikarzy do rzecznika dyscyplinarnego klubu parlamentarnego. Poseł Waldemar Andzel uznał natomiast, że to zagadnienie dotyczy Kancelarii Sejmu.

Podobne zarobki ma otrzymywać Leszek Dobrzyński z podkomisji do spraw niepełnosprawnych. Z ustaleń RMF FM wynika, że poseł zwołał zaledwie dwa posiedzenia - w styczniu 2020 roku i czerwcu 2022 roku. Cały czas utrzymywała też dodatek funkcyjny. Posłowie utrzymują te pieniądze niezależnie od tego, czy w danym miesiącu odbyło się spotkanie komisji czy nie. 

Więcej o: