Zabawki z Kinder Niespodzianki mogą być warte fortunę. Najdroższe kosztują kilkanaście tysięcy euro

Kinder Niespodzianka, jeden z najpopularniejszych produktów marki Ferrero, może być wart fortunę. Nie chodzi jednak o czekoladę, a o zabawki ze starych serii, za które kolekcjonerzy są w stanie płacić kilkanaście tysięcy euro. Kosmicznych ofert nie brakuje również na polskim rynku.

Kinder Niespodzianka trafiła do sprzedaży w 1974 roku. Oprócz swojego słodkiego czekoladowego smaku, wśród innych słodyczy wyróżniała się znajdującą się w jajku zabawką. W większości są to małe elementy do samodzielnego złożenia, ale w co siódmej znajduje się tzw. zabawka premium z tematycznych kolekcji np. Smerfów, Asterixa i Obelixa, czy księżniczek Disneya.  

Zobacz wideo [MATERIAŁ REKLAMOWY] Czy kaucja za plastikową butelkę zwiększy świadomość konsumentów i pomoże producentom napojów zachować neutralność plastikową, chroniąc środowisko? Rozmowa z profesorem Arturem Bartkowiakiem

Zabawki z Kinder Niespodzianki mogą być warte fortunę

Te kilkucentymetrowe figurki budzą zainteresowanie wśród kolekcjonerów, a zwłaszcza starsze kolekcje. W myśl zasady "im rzadsze, tym cenniejsze", najdroższe figurki kosztują nawet kilkanaście tysięcy euro.

Niemiecki portal heidelberg24 opisuje, że kolekcjonerzy najwięcej płacą za zabawki z serii o Smerfach, która pojawiła się na rynku w 1979 roku.  

Najwyżej wycenia się Smerfa Nocnego Strażnika, którego cena może wynieść nawet 12 tysięcy euro. W 2021 r. za ponad 5 tysięcy euro sprzedano Smerfa Flecistę. Z kolei Smerf Laluś z jego srebrnym lustrem, wyceniany jest na 4 tysiące euro. Podobny egzemplarz można nabyć również w Polsce. Użytkownik Allegro pjankow0 wystawił go na sprzedaż za "jedynie" 700 złotych.  

Smerf z lusterkiemSmerf z lusterkiem Allegro: pjankow0

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Kinder Niespodzianki cenne dla kolekcjonerów 

Pasjonaci prowadzą katalogi ze wszystkimi zabawkami, które pojawiły się w Kinder Niespodziankach. Poza skrajnymi wyjątkami, ich cena waha się w granicach kilkunastu złotych. Można to sprawdzić np. na stronie Eierlei.de [LINK]. 

Oprócz Smerfów wysoko wyceniane są m.in. krasnolud "Ferdi Fallobst", wykonany z ciemnego materiału (2000 do 3500 euro) oraz Asterix i Pumuckl (warci kolejno 180 oraz 100 euro). 

Więcej o: