Żabka prawie jak bank. Otworzysz konto na specjalnych warunkach. "Nie musisz chodzić do placówki"

- Każda osoba może wejść do sklepu Żabka wyłącznie ze swoim smartfonem i wyjść z niego jako klient - mówi Tomasz Dymowski, Tribe Leader Omnichannel for Retail w Banku BNP Paribas. Komentuje w ten sposób podjęcie współpracy z siecią Żabka.

Żabka i BNP Paribas podjęły współpracę. W sklepach należących do znanej sieci będzie można otworzyć bankowe konto. I, jak przekonuje bank, nie będzie to wymagało wielu formalności.

Zobacz wideo Joe Biden w Polsce, Warszawa stoi w korkach. Tak wyglądały zamknięte ulice 21 lutego

Żabka i BNP Paribas umożliwią otwarcie konta w sklepie

- To pierwsza na polskim rynku współpraca banku i sieci handlowej na tak dużą skalę. Bezprecedensowe są również możliwości, jakie wspólnie zaoferujemy - każda osoba może wejść do sklepu Żabka wyłącznie ze swoim smartfonem i wyjść z niego jako klient Banku BNP Paribas, ciesząc się całą gamą dodatkowych benefitów. Nie musi chodzić do placówki, szukać rozwiązań w Internecie, ani czekać na kuriera z umową - mówi Tomasz Dymowski, Tribe Leader Omnichannel for Retail w Banku BNP Paribas cytowany w komunikacie.

Przemysław Tomaszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w Żabka Polska wyjaśnia, że podjęcie współpracy z bankiem rozszerza katalog usług dostępnych w sklepach. - W Żabce umożliwiamy nie tylko dokonanie szybkich zakupów, ale także skorzystanie z wielu wygodnych usług - mówi. 

Żabka i usługi finansowe. Tu wpłacisz pieniądze na własne konto

Żabka od lat rozwija swoje usługi związane z finansami. Oprócz możliwości opłacenia rachunków sieć umożliwia też wpłacenie środków na własne konto - za pośrednictwem karty debetowej.

Limit wpłaty nie jest wysoki - wynosi bowiem 500 zł na dobę, to jednak wygodny sposób, by podczas codziennych zakupów wpłacić szybko gotówkę bez konieczności udawania się na pocztę lub do banku. 

Liczba sklepów Żabka wynosi już ponad 9000. W bezpośrednim zasięgu jej sklepów znajduje się 15,5 mln Polaków. Jedną z cech sklepów ma być ich kompleksowość - stąd nie tylko szeroka oferta produktów spożywczych, ale i wprowadzanie innych usług takich jak rejestracja kart SIM, możliwość opłacania rachunków, wypłata gotówki. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: