Wyniki Lotto, jakich od dawna nie było. Trafili szóstkę, podzielą się milionami. Budżet państwa też zarobi

Losowanie Lotto z wtorku okazało się wyjątkowo szczęśliwe dla dwóch graczy. Ile zainkasuje każdy z nich, jak na tym zarobi państwo i czy wygrane są bliskie rekordowym wygranym?

Losowanie Lotto z 21 lutego (wtorek) przyniosło nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Główna wygrana zostanie bowiem podzielona pomiędzy dwóch szczęśliwców. Każdy z nich wygrał po 4 681 423,70 zł. Zainkasują jednak mnie, bo od tak sporych wygranych odprowadzić trzeba podatek

Wolna od daniny jest kwota do 2280 zł. Wszystkie wyższe wygrane muszą zostać pomniejszone o 10 proc. kwoty. Rekordowa wygrana w Lotto w ostatnim czasie wyniosła ponad 20 mln zł, padła w grudniu. W tym wypadku do kasy państwa powędrowały więc miliony. Inne "szóstki" zasilają budżet w nieco mniejszym stopniu - kwotą wynoszącą zazwyczaj nie więcej niż kilkaset tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Anschluss Białorusi? Już jesteśmy państwem frontowym

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Losowanie Lotto. Są wyniki

W Lotto minimalna stawka od której można grać to 3 zł. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 PLN można wygrać 1 mln zł. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć w telewizji TVP Info o godzinie 21:40.

Największa wygrana w Lotto miała miejsce 16 marca 2017 r. w miejscowości Skrzyszów. Szczęśliwy posiadacz losu wygrał w Lotto 36 726 210 zł. Wcześniejszy rekord wygranej w Lotto padł 22 sierpnia 2015 r. Wygrana wtedy wyniosła 35 234 116 zł. Wcześniejszy rekord kumulacji padł 27 września 2011 r. Kumulacja wtedy wyniosła 56 200 000 zł. W tym losowaniu Lotto szóstka padła 2 razy.

Szansa wygranej w Lotto zależy od kilku czynników. Przede wszystkim szansa zależy od tego, ile liczb wytypujemy w zakładzie. Im więcej liczb wytypujemy, tym większa szansa wygranej. Ilość wytypowanych liczb wpływa również na wielkość wygranej.

Drugim istotnym czynnikiem jest minimalna liczba trafień, która jest potrzebna do wygrania. Liczby te są różne w zależności od gry. Na przykład w grze Lotto minimalna liczba trafień, która pozwoli wygrać, to 3 liczby. 

Juliette Lamour z Kanady wygrała miliony (zdj. ilustracyjne) 18-latka pierwszy raz kupiła los Lotto. Wygrała miliony

Więcej o: