Nie żyje Marian Pędzimąż, młody milioner z Zakopanego. Dorobił się na reniferach, które sprowadził do Polski

W wieku 38 lat zmarł Marian Pędzimąż. Zakopiański milioner dorobił się, gdy jako pierwszy sprowadził do Polski renifery. Później zainwestował w lokale gastronomiczne i sklepy w zimowej stolicy Polski.

Marian Pędzimąż zmarł 20 lutego 2023 roku w wieku 38 lat. Mężczyzna został znaleziony martwy w swoim domu. Jak podaje Onet - według policji do jego śmierci nikt się nie przyczynił.

Pogrzeb milionera zaplanowano na 25 lutego 2023 roku. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 13:30 w Kaplicy Cmentarnej w Zakopanem przy ulicy Nowotarskiej.

Marian Pędzimąż nie żyje. Pierwsze pieniądze zarobił na reniferach

Biznesmen znany był w Polsce z hodowli reniferów. Jeszcze jako 21-latek sprowadził w 2005 roku stado tych zwierząt pod szczyty Tatr. 12 pierwszych osobników ściągnął z Laponii. Gdy zwierzęta się zadomowiły, Marian Pędzimąż zaczął pokazywać je na Krupówkach w "Zagrodzie św. Mikołaja". Jak podawał serwis naukawpolsce.pl, renifery karmione były specjalną karmą sprowadzaną z Finlandii, mchem tundrowym i owsem. 

W kolejnych latach przedsiębiorca kupił więcej reniferów, które w czasie świąt wynajmował w całej Polsce. W Gazecie.pl pisaliśmy o Marianie Pędzimążu w 2006 roku, gdy uciekły mu trzy renifery

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Marian Pędzimąż nie żyje. Prowadził wiele lokali gastronomicznych

W kolejnych latach młody biznesmen inwestował w zakopiańską turystykę i gastronomię. Był m.in. właścicielem kilku lokali, w których podawano m.in. pizzę, kebab, frytki belgijskie czy lody tradycyjne na wagę. Zmarły biznesmen posiadał również sklepy spożywcze. 

Ostatnie lata to inwestycje Mariana Pędzimąża w nieruchomości. To do niego należał budynek, w którym mieścił się Gościniec Kuźnice oraz sklep Gama.

Mężczyzna stworzył ponadto popularne lodowisko przy stacji narciarskiej Nosal. 

Więcej o: