Wygrała 1,8 mln funtów na loterii. Nie został jej ani grosz. Teraz wraca do szkoły

Callie Rogers 20 lat po wygraniu ogromnej sumy w brytyjskiej loterii wraca do szkoły. Fortunę wygrała w wieku 16-lat i wpadała w hedonistyczny wir przyjemności, trwoniąc całą wygraną. Obecnie próbuję ułożyć sobie życie na nowo i zostać pielęgniarką.

Callie Rogers to najmłodsza w historii brytyjska zwyciężczyni loterii. Miała zaledwie 16 lat, kiedy w 2003 roku wygrała niemal 2 miliony funtów. Tuż po odebraniu nagrody rzuciła pracę kasjerki za 3,60 funta za godzinę i zaczęła wydawać gotówkę. 

16-latka roztrwoniła fortunę

Tak jak podają brytyjskie media, rozdysponowała swoją wygraną: 

  • 300 tys. funtów na ubrania,  
  • 11 tys. funtów na operacje plastyczne, 
  • 500 tys. funtów na prezenty oraz niezwrócone pożyczki dla rodziny i znajomych,
  • 85 tys. funtów na samochody, 
  • 180 tys. funtów dwie nieruchomości,
  • 76 tys. funtów na dom dla swojej mamy, 
  • 118 tys. funtów na prezenty dla byłych chłopaków, 
  • 250 tys. funtów na luksusowe wakacje z nimi,  
  • 250 tys. funtów na kokainę, od której się uzależniła, 
  • 50,5 tys. funtów na prawników, gdyż będąc pod wpływem narkotyków, prowadziła samochód

Po latach przyznała, że była po prostu zbyt młoda na taką sumę pieniędzy - To było za dużo pieniędzy dla kogoś tak młodego. Nawet jeśli powiesz, że twoje życie się nie zmieni, to się jednak dzieje i często nie na lepsze - mówiła w rozmowie z "The Sun" w 2021 roku, gdy rozpoczęła kampanię namawiającą do zwiększenia limitu wieku do udziału w loterii (obecnie to 16 lat).  

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wielka Brytania. Callie Rogers układa życie na nowo

Kobieta roztrwoniła całą kwotę do tego stopnia, że w pewnym momencie musiała pobierać zasiłek. Podjęła też pracę jako opiekunka. W opublikowanym w czwartek wywiadzie dla "The Sun" opowiedziała jednak o happy endzie swojej historii. Obecnie jest matką czwórki dzieci i dostała się na University of Central Lancashire na kierunek pielęgniarski.  

- Poświęcenie czasu i praca nad sobą, aby stać się lepszą osobą, opłaca się. Jestem taka dumna z siebie i przyszłości, którą tworzę dla mojej małej rodziny - mówiła. Rogers zapewniała, że nie żałuje udziału w loterii i dodała, że wszyscy popełniają błędy młodości - ona również, a wygrana w loterii wpłynęła na to, jaką jest osobą.

***

Podobną historię przedstawiono w filmie "To Leslie" z 2022 roku, za który Andrea Riseborough wcielająca się w główną rolę, dostała nominację do Oscara. 

Zobacz wideo "To Leslie" - opowieść o przewrotności losu [ZWIASTUN]
Więcej o: