LOT na plusie. 100 milionów złotych zysku w 2022 roku

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w 2022 roku spółka wypracowała ponad 100 milionów złotych zysku netto. Narodowy przewoźnik zawdzięcza to 8 milionom przewiezionych pasażerów i przychodom przekraczającym 8 miliardów złotych.

W minionym roku narodowy przewoźnik uruchomił szereg nowych kierunków. Pasażerowie mogli po raz pierwszy polecieć z Warszawy bezpośrednio do Mumbaju, Kairu oraz Baku. Do stałego rozkładu siatki połączeń po długiej przerwie powrócił także Pekin. PLL LOT łączy Polskę z Europą Środkowo-Wschodnią, jak również Ameryką i Azją.

W sezonie letnim samoloty PLL LOT wykonywały blisko 50 rejsów do USA tygodniowo. Przewoźnik wskazuje, że dobre wyniki osiągnęły także połączenia z Tel Awiwem oraz Stambułem. LOT zamknął 2022 rok liczbą 167 połączeń - to loty regularne, jak i czartery.

Zobacz wideo Karnowski: PKP jest dużo mniej punktualne niż kolej w Ukrainie

Rejsy długodystansowe LOT w kierunku Azji wydłużyły się nawet o 2 godziny

Przedstawiciele linii wskazują, że zysk udało się wypracować, mimo że LOT stał się jedną z linii lotniczych najbardziej dotkniętych przez wojnę w Ukrainie. Na skutek działań wojennych anulacji uległo 11 połączeń obsługiwanych przez LOT. W związku z koniecznością omijania strefy dotkniętej konfliktem, rejsy długodystansowe w kierunku Azji, w zależności od trasy, wydłużyły się nawet o ponad 2 godziny. W przypadku niektórych lotów na krótkim dystansie pasażerowie podróżują aktualnie średnio od 10 do 30 minut dłużej.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Spółka odbudowuje się też po okresie ograniczeń i zawieszenia działalności operacyjnej na skutek pandemii COVID-19, która doprowadziła do największego kryzysu w całej historii lotnictwa cywilnego.

Ostateczne wyniki PLL LOT zostaną podane po zakończeniu badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, co nastąpi w drugim kwartale tego roku.

200 złotych do emerytury mogą uzyskać emeryci, którzy należeli m.in. do OSP. Emerytury Polaków zaniżane. "Nie są rezultatem celowego działania"

Więcej o: